Olympijská kvalifikácia žien: Slovenky prehrali s Maďarkami

STAVANGER (SZĽH) - V sobotu v nórskom Stavangeri pokračoval turnaj žien o postup do záverečnej fázy kvalifikácie na Zimné olympijské hry 2018. Slovenky v druhom zápase podľahli Maďarkám 0:2. Do záverečnej fázy postupuje len najlepší tím zo skupiny. V závere turnaja teda musia Slovenky vyhrať nad domácimi Nórkami, aby si udržali postupové šance.

Súboj Sloveniek s Maďarskom, ilustračné foto

Sobotňajší zápas mal vyrovnaný priebeh. Slovenky však nezačali dobre, keďže nevyužili prvú presilovku už v 4. minúte, ani presilovku piatich proti trom pred koncom prvej tretiny. V druhej časti naopak ponúkli dve početné prevahy súperkám, no zápas bol aj po 40 minútach bez gólov. Rozhodujúci moment prišiel v 50. minúte, keď maďarské hráčky skórovali. Od tej chvíle hral čas proti Slovenkám, ktoré v zostávajúcich minútach už nedokázali vyrovnať. Naopak, 53 sekúnd pred koncom inkasovali pri hre bez brankárky.

Slovenky po prehre s Maďarkami v Stavangeri, foto hockeyslovakia - L. KožanováSlovenky po prehre s Maďarkami v Stavangeri, foto hockeyslovakia - L. Kožanová

Naše hráčky čaká v nedeľu kľúčový zápas na turnaji proti domácim Nórkam (od 18:00). Postupové šance všetkých tímov sú otvorené.

Kvalifikácia hokejistiek o postup na ZOH 2018 - 3. fáza:

F-skupina (Stavanger/Nór.)
Slovensko - Maďarsko 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Andrej Schöber (tréner družstva SR ženy):
"Aj taký býva hokej, mali sme podstatne viac z hry, ale smutné odchádzali  z ľadu naše hráčky.   Väčšinu stretnutia bolo aktivita jasne na našich hokejkách, v prvej trretine to bola hra na jednu bránu. Mali sme šance, prečíslenia, nastrelili sme v druhej tretine žrdku, ale zakončenie bolo dnes vyslovene jalové.  Ak hľadáme príčiny   dnešnej smoliarskej prehry jednoznačne jej korene nájdeme v prvej tretine. Hrali sme totiž tri presilovky, skoro minútu päť ku trom, no vrtkavá šťastena nám nežičila, ani vo chvíľach, keď gól  doslova videl vo vzduchu. Na druhej strane treba priznať, že Maďarky dnes rozumne bránili, čo na rozdiel od ofenzívy nie je ich silná stránka.Súperky sa dostávali do  nášho pásma  pomenej, ale v 50. minúte  skórovali, keď po dobrom zákroku Kiapešovej sa odrazil puk na nepokrytú hráčku... Za gól nemohla a podala veľmi dobrý výkon. Druhý góly sme inkasovali do prázdnej bránky. Výsledok nás dostal pod tlak, ak však chceme pomýšľať na postup musíme zdolať  v nedeľu večer Nórky v riadnom čase. Pozrieme si ich po druhý raz vo večernom dueli s Kazaškami."

Góly: 50. Gowiová (Horváthová, Dabasiová), 60. Kissová

Vylúčené: 3:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Granová (Švéd.), Guayová (USA) - Owrenová (Nór.), Tauriainenová (Fín.)

Zostava SR: Kiapešová - Lalíková, Frühauf, Čurmová, Kapustová, Ištocyová, Drábeková, Zálešáková, Cagáňová - Maskaľová, Miháliková, Lúčová - Klimášová, Mikesková, Ihnaťová - Obercianová, Korenková, Gápová - Kollová

Záverečný program 3. kola kvalifikácie v Stavangeri (Nór.) o postup na ZOH 2018:
Sobota 17. decembra 2016: Nórsko - Kazachstan (18.30)
Nedeľa 18. decembra 2016: Kazachstan - Maďarsko  (14.00), Nórsko - Slovensko (18.00)