Aktuality

V Skalici po nedôraznej koncovke aj v odvete prehra SR 15 so staršími Talianmi

SR 16

SKALICA (SZĽH)  - Najmladšia hokejová reprezentácia  Slovenska hráčov do 15 rokov prehrala v stredu v Skalici aj v odvetnom stretnutí s o rok staršími hokejistami Talianska 1:2 po predĺžení.  Rovnako ako v utorok , keď sa Taliani tešili z víťazstva 5:3, mladučkí Slováci prestrieľali svojho súpera, dnes výraznejšie 35:20 a opäť nevyužili ani jednu z troch presiloviek. Hostia boli úspešní hneď pri prvej a 17 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnali na 1:1.

Medzištátneho prípravné hokejové stretnutie - utorok - Skalici:

Slovensko "15" - Taliansko "16" 1:2 po predĺžení  (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly:  31. Lukáčik (Hercog, Sojka) - 40. Felicetti (Kustatscher, Decula), 61. Grossersteiger (Andreotti)

Vylúčenia  2:3, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely 37:28. Rozhodovali: Valachovič - J. Šefčík, Junek, 210 divákov

Roman Sýkora (tréner družstva SR 15): "Zranenia  Jožka Haščáka a Adama Pavelku si vynúili menšie korektúry v zostave a rozhodli sme sa pre hru na tri formácie. Chlapci si rýchlo dostali do tempa, od začiatku bolo cítiť, že túžia po víťazstve. Veľkú aktivitu  pretavili do vedúceho gólu, žiaľ jediného, hoci mali aj rad ďalších šancí, nastrelili dvakrát žrdku, ale po zbytočnom faule inkasovali v úplnom závere druhej tretiny gól  v oslabení. V záverečnej časti už bolo cítiť, že nemajú síl nazvýš, no bojovnosťou dotiahli duel až do predĺženia,  individuálna chyba na jeho začiatku im vzala nádej na úspešnú odvetu.  Za prístup i herný výkon však patrí chalanom uznanie.   V tejto sezóne sme zmapovali vyše stovky chlapcov ročníka 2001. V Skalici chýbali dve kvalitné pätorky  hráčov,  siedmi z nich majú šancu v ´šestnástke´.  Viacerí adepti ukázali, že môžeme s nimi pracovať aj vo vyšších kategóriách. Budeme veľmi radi, keď sa podarí zrealizovať na apríl rozrobenú akciu. Nemôžem nespomenúť skalických organizátorocv i divákov. Vytvorili nám výborné podmienky mimo mantinelov a  príťažlivá bola aj atmosféra počas zápasov. Oboje si pochvaľovali aj naši hostia z Talianska."

Káder reprezentačného družstva SR 15 na výcvikový tábor a priateľské zápasy Slovensko 15 – Taliansko 16 v Skalici v dňoch 8. – 10. februára 2016:

Hráči: Dominik Sojka  (HC ‘05 Banská Bystrica/HK Brezno), Peter Šándor, Andrej Škultéty, Artur Turanský (HC Slovan Bratislava-mládež), Dominik Antala (HC Slovan Bratislava/HK Lokomotíva Nové Zámky),  Juraj Eliáš (HC Košice), Ondrej Lukáčik, Matej Pálfy, Tomáš Veteška (HC Košice/MŠK Mládeže Trebišov),  Sebastián Droppa (HT MHK 32 Liptovský Mikuláš/MHK Ružomberok), Michal Mrázik (HT MHK 32 Liptovský Mikuláš),  Samuel Hlavaj, Matúš Lukáš Hlavička, Martin Volko (MHA Martin), Matej Farkaš (HK Mládež Michalovce), Damian Hudík (MŠK Púchov/MHK Dubnica nad Váhom),  Martin Hercog, Adam Pavelka  (HK 91 Senica/HK Ružinov ´99 Bratislava), Matúš Hlaváč, (HK Dukla Trenčín), Jozef Haščák (HK Dukla Trenčín/MŠK Púchov), Dávid Mudrák (HKm Zvolen/HK Levice), Šimon Šimurda (HK Trnava)

Realizačný tím: manažér Vladimír Šándrik, tréner Roman Sýkora,  asistent trénera Branislav Varga, tréner brankárov Miroslav Lipovský, lekár  MUDr. Andrea Švrčková, masér Juraj Stopka

10.02.2016 | Zdroj: SZĽH, fm