V úvode MS 18 divízie I v Miškolci jasné víťazstvo junoriek SR nad Maďarkami

Útočníčka Viktória Maskaľová strelila Maďarkám dva góly, foto MJSZ - Oliber BánÚtočníčka Viktória Maskaľová strelila Maďarkám dva góly, foto MJSZ - Oliber Bán

MIŠKOLC (SZĽH, fm) - Víťazstvom 5:0 nad domácimi Maďarkami v nedeľňajšom večernom  stretnutí  na ľade v Miškolci vstúpili slovenské hokejové juniorky do bojov majstrovstiev sveta divízie I hráčok do 18 rokov.

logo MS divízie I hráčok do 18 rokov v Miškolci

O bezproblémovom vstupe  do druhej najvyššej súťaže  junioriek na svete rozhodli Slovenky už v prej tretine, keď v rozpätí necelých piatich minút brankárku domácich Horváthovú postupne prekonali trikrát Suráková a dvakrát Maskaľová, pri druhom dvojom góle z presilovky, Aj napriek našej veľkej streleckej prevahe (12:4) v strednej časti gól nepadol. Priniesla ho až 43. minúta, keď z 29. streleckého pokusu Sloveniek zvýšila na 4:0 Tatiana Ištocyová. Bodku za jednoznačným víťazstvom slovenských junioriek dala v 56. Šulíková.

V pondelok nastúpia zverenky Tomáša Pšenku proti Dánkam, ktoré v otváracom stretnutí podľahli Japonkám 0:3.

Prešovčanka Adriana Štofanková až na slabšiu chvíľku v úvode druhej tretiny zlikvidovala rad šancí českých junioriekAdriana Štofanková nepustila za svoj chrbát ani jednu zo 14 striel Maďariek

Úvodný deň MS divízie I hokejistiek do 18 rokov v Miškolci:

Maďarsko - Slovensko 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)

Pred samotný večerným stretnutím sa uskutočnil slávnostný ceremoniál, v rámci ktorého chairman podujatia prezident SZĽH Igor Nemeček ako zástupca IIHF oficiálne otvoril šampionát, ktorý vyvrcholí v sobotu 16. januára.

Tomáš Pšenka (tréner družstva SR 18 ženy): "Uvedomovali sme si pred stretnutím, že ak pristúpime aktívne a zdpovedne k tomutos úboju víťazstvo bude naše. Dievčatá napokon takmer do bodky naplnili predzápasové plány. Aj napriek jednoznačnosti výsledku Maďarky neboli ľahkým súperom. Dreli do poslednej sekundy a nútili našej hráčky k neustálej pozornosti.  Stačilo malé poľavenie a domáce hokejistky to okamžite vycítili, ale brankárka Štofanková  dnes ´spustila roletu´, odniesla si po zápase ocenenie najlepšej hráčky rovnako aj jej proťajšok Horváthová. Od polovice stretnutia sme dali priestor všetkým hráčkam a nebolo jedinej, ktoré by si neuhrala svoje. Videli sme súboj našich pondeľňajších súperiek Dánok v dueli s Japonkami. Severanky, nováčik tejto kategórie,  sa príliš sústredili na defenzívu a nečudo, že väčšina zápasu sa hralo v ich obrannom pásme. Zrejme nás čaká čosi podobné, preto musíme  hrať koncentrovane, držať čo najviac hru v pásme súperiek a nerobiť chyby, z ktorých by sa  mohli rodiť protiútoky."

Góly: 9. Suráková (Rumanová, L. Ištocyová), 12. Maskaľová (T. Ištocyová), 14. Maskaľová (T. Ištocyová), 43. T. Ištócyová (Šulíková, Fáberová), 56. Šulíková (Fáberová, Suráková)

Vylúčenia 2:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely

Maďarsko: Horváthová – Fodorová, Holzerová, Mayerová, Presingerová, Szücsová, Gaitzová, Csontosová – Pavuková, Pinterová, Varadiová – Odngaová, Gottlibetová, Szicková – Paterkaová, Horváthová, Galantaiová – Soledová, Egyediová
Slovensko: Štofanková – Zálešáková, Klimášová, Drábeková, T. Ištocyová, Králiková, Vargová, Kučerková – Maskaľová, Záborská, Trebulová – Korenková, Kollová,  Košecká – L. Ištocyová, Suráková, Rumanová – Fáberová, Šulíková