Mladí reprezentanti SR 20 vyšli proti Fínsku gólovo naprázdno

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenskí hráči prehrali v druhom zápase na Turnaji štyroch krajín do 20 rokov v Bratislave. Nad ich sily boli fínski rovesníci, ktorí vďaka štyrom gólom v druhej tretine ovládli celý zápas a vyhrali práve 4:0. Prvá i tretia časť zápasu boli pritom bez gólov. Posledný zápas odohrajú naši hráči v sobotu proti Česku (14:00).

Ilustračné foto SITA

SLOVENSKO "20" - FÍNSKO "20" 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)

Sila fínskeho tímu sa ukázala už v prvej tretine, ich najväčšiu šancu mal Ruokonen, jeho tvrdú strelu však zastavila žrď. V ďalších prípadoch zlikvidoval šance severanov brankár Škorvánek. V druhej tretine však ani on nemohol zabrániť gólom súpera. Skóre otvoril v 24. minúte Pitkänen, potom sa však dlhú chvíľu skóre nemenilo. Rozhodujúce tri údery nám Fíni zasadili až v závere druhej tretiny, keď sme v krátkom slede inkasovali až tri góly "do šatne"! Najskôr v čase 37:19 skóroval Honkanen, potom v čase 38:45 pridal svoj druhý gól v zápase Pitkänen a o ďalších 46 sekúnd zvýšil Hlintz už na hrozivých 4:0 v prospech fínskeho družstva. V tretej tretine už Fíni kontrolovali priebeh zápasu a bez problémov si pripísali druhú výhru na turnaji.