Mladé Slovenky do 18 rokov podľahli v prvom zápase Švajčiarkam

BREZNO (SZĽH) - Tri góly hneď v prvej tretine rozhodli o tom, že mladé slovenské hráčky do 18 rokov prehrali v prvom prípravnom zápase v Brezne so Švajčiarkami 0:3. Nasledovať budú ešte dva vzájomné duely tiež v Brezne.

Ilustračné foto

SLOVENSKO - ŠVAJČIARSKO 0:3

Švajčiarky mali v celom zápase jednoznačnú prevahu, naša brankárka Oľga Jablonovská musela čeliť až 51 strelám, nakoniec si pripísala 48 presných zásahov. Tri góly inkasovala už v prvej tretine z 18 striel, v ďalších dvoch tretinách však už úspešne pokryla všetky pokusy súperiek. V druhej časti mali Švajčiarky taktiež 18 striel, v tretej tretine to bolo 15 pokusov. Slovenky sa nedokázali presadiť, švajčiarska brankárka musela v prvých dvoch tretinách vykryť iba osem striel, rovnaký počet na ňu šiel aj v tretej časti. Nakoniec si úspešne pripísala čisté konto.

Ján Valúch - tréner ženského tímu SR 18: "Prvá tretina vyznela jednoznačne pre naše súperky, tie boli lepšie vo všetkých činnostiach a strieľali góly po našich individuálnych chybách a dorážkach. V druhej tretine sme už zlepšili výkon, urobili sme aj zmeny v zostave, vďaka čomu sme už trochu viac držali so súperkami krok. V tretej časti sme mohli znížiť stav, dievčatá sa dostali do dvoch nájazdov, no šance nepremenili. Súperky hrali lepšie, jednoznačne nás prestrieľali, no treba si uvedomiť, že máme tu jedenásť hráčok ročníku 2000, takže pre tieto hráčky je to obrovská škola a veľmi cenné skúsenosti na medzinárodnej scéne."

Prípravný duel hráčok do 18 rokov - Brezno:
Slovensko "18" - Švajčiarsko "18" 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
10. Zimmermannová, 18. Rüediová, 18. Ryhnerová
 Vylúčenia: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, pomer striel: 16:51. Rozhodovali: Celarová - Kasasšová, Zvadová.

Nominácia družstva SR 18 ženy na výcvikový tábor a priateľské zápasy so Švajčiarskom v Brezne:
Hráčky: Lucia DRÁBEKOVÁ, Barbora KOYŠOVÁ (HC ŠKP Bratislava/ ŠHK KŠK Bratislava), Oľga JABLONOVSKÁ (HK Gelnica/HC ŠKP Bratislava), Soňa FEDOROČKOVÁ (HC 46 Bardejov/ HC ŠKP Bratislava), Tatiana KORENKOVÁ (HC ŠKP Bratislava / HK Poprad), Ivana PETRÁŠOVÁ (HC ŠKP Bratislava/ MHK Martin), Rebeka HONEČKOVÁ (HK Dukla Trenčín/ HC ŠKP Bratislava). Romana KOŠECKÁ (HC Topoľčany/HC ŠKP Bratislava), Simona LEŽOVIČOVÁ, Barbora KRÁLIKOVÁ (MŠHK – mládež Prievidza), Adriána ŠTOFANKOVÁ, Dominika SEDLÁKOVÁ (P.H.K Prešov ), Paula CAGÁŇOVÁ (HK Iskra Partizánske). Martina FEDOROVÁ, Nikola RUMANOVÁ, Zuzana GAURÍKOVÁ (MHK Martin), Patrícia ÁGOŠTONOVÁ (HK Levice), Angelika ZÁLEŠÁKOVÁ (HK 91 Senica/ HK Trnava), Alexandra ČORŇÁKOVÁ (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov/ HC 46 Bardejov), Zuzana MAJERÍKOVÁ (HKm Zvolen/ HK Iskra Partizánske), Tatiana DRIENOVSKÁ (HC Zlaté Moravce/ HK Iskra Partizánske), Sylvia MAŤAŠOVÁ (HK Mládež Michalovce), Lucia HALUŠKOVÁ (MŠK Púchov), Tatiana IVANOVÁ (ŽHKm Zvolen), Lucia IŠTOCYOVÁ (ŽHC Slávia Praha /ČR)

Náhradníčky (na telefonické zavolanie): Andrea RIŠIANOVÁ (MHK Martin/ HC Petržalka 2010 Bratislava), Soňa ŠTOFANKOVÁ, Diana FORTÚNOVÁ (P.H.K Prešov), Kristína FÁBEROVÁ (MMHK Nitra), Katarína HORÁKOVÁ (HC ŠKP Bratislava / MHK Martin )

Realizačný tím: Zuzana ZETKOVÁ (manažérka), Ján VALÚCH (tréner), Tomáš PŠENKA, Gabriela SABOLOVÁ (asistenti trénera), Ján CPIN (tréner brankárok), Ľubomír BAKA (masér)