V dohrávke Košice prerušili sériu Bystričanov, HK Orange 20 solídne v Trenčíne

Kapitán Košičanov Nagy zavelil k obratu, foto hckosice - Dávid ŽidikKapitán Košičanov Nagy zavelil k obratu, foto hckosice - Dávid Židik

KOŠICE / TRENČÍN -  Utorkový program hokejovej Tipsport ligy vyplnili dohrávky 11. a 13. kola, v oboch prípadoch boli úspešné domáce celky. Košičanom i Trenčanom však  súperi -  Banská Bystrica  resp. mladí reprezentanti tímu HK Orage 20 - cestu za troma bodmi sťažili, rozhodovalo sa až v poslednej tretine. Košice prerušili neúspešnú sériu, zdolali Banskú Bystricu. "Barani" prehrali prvýkrát po šiestich zápasoch a tabuľke figurujú na druhom mieste o skóre pred ich utorkovým súperom z Košíc."Dvadsiatka" zostáva aj po desiatich stretnutiach bez zisku bodu, ale tréner Ernest Bokroš vyzdvihol disciplínu pri dodržiavaní organizácie hry ako aj dobré korčuľovanie.

Dohrávka - 11. kolo - utorok:

HC Košice - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)

Hokejisti Košíc prerušili sériu dvoch prehier za sebou, keď na vlastnom ľade zvíťazili nad hráčmi Banskej Bystrice 3:2 v utorkovej dohrávke 11. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy. "Oceliari" pritom do polovice stretnutia prehrávali 0:2. V 11. min sa za hostí presadil Petr Kafka, v 17. min na neho nadviazal Alex Tamáši. Domáci sa k obratu odrazili v 31. min, keď sa v oslabení dal gól Ladislav Nagy. Tretie dejstvo patrilo Košičanom - v 44. min vyrovnal Jakub Suja a obrat dokonal o necelé dve minúty Tomáš Hričina.

Góly: 31. L. Nagy (P. Bartoš, Šmach), 44. Suja (M. Dudáš), 46. Hričina (L. Nagy) - 11. Kafka (M. Rosandič, Truchno), 17. Tamáši (Andrisík, Truchno)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše Peter Boltun (Košice) a Dalibor Bortňák (Banská Bystrica) 10 min osobný trest, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Stano - J. Konc, Gajan, 2735 divákov

Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, Vašíček, E. Šedivý, Michalčin, L. Matejka - L. Nagy, Suja, M. Bartánus - J. Milý, T. Klíma, Bicek - Tibor Varga, Boltun, Hričina - P. Bartoš, R. Hruška, Šoltés
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, Matuškin, V. Mihálik, I. Ďatelinka, Kubka, M. Rosandič - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, P. Skalický - Lunter, M. Češík, Matoušek - Truchno, Tamáši, Andrisík - Bezúch

Tomáš Kopecký v prvom zápase po návrate v derse Dukly Tomáš Kopecký v prvom zápase po návrate v derse Dukly "nabil" na gól Marcela Hossu, foto hkdukla

Dohrávka - 13. kolo - utorok:

HK Dukla Trenčín - HK Orange 20 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Dukla Trenčín potvrdila úlohu favorita a doma zdolala HK Orange 20 5:2 v utorkovom dohrávanom stretnutí 13. kola hokejovej Tipsport ligy. Mladí Slováci skúsenejšiemu súperovi dlho vzdorovali. "Vojaci" vyhrávali po góloch Radka Dlouhého z 24. min a Petra Ölveckého z 31. min už 2:0, ale hostia sa nevzdali a vzápätí v 32. min znížil Marek Hecl a v 35. min vyrovnal Adam Líška. Dukla však napokon dotiahla duel do víťazného konca. V 43. min sa presadil Jakub Gašparovič - 3:2, v 49. navýšil náskok na rozdiel dvoch gólov Marcel Hossa, ktorému asistovala nová posila Tomáš Kopecký. V 55. min potvrdil triumf domácich Matúš Holenda. Trenčania si po dvoch neúspešných dueloch pripísali tri body a v tabuľke sa posunuli na piate miesto pred Martin. Ten má však zápas k dobru.

Góly: 24. R. Dlouhý (Sojčík, Šimun), 31. Ölvecký, 43. J. Gašparovič (Tybor, M. Novák), 49. Marcel Hossa (Kopecký), 55. Holenda (M. Novák) - 32. Marek Hecl (Sádecký), 35. A. Liška (N. Jaško, Hain)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Holienka, Krajčík

Trenčín: Kutej - L. Kozák, Hatala, Holenda, M. Novák, Bohunický, Ryzák, S. Šefčík - Marcel Hossa, Kopecký, Ölvecký - J. Gašparovič, Veilleux, Tybor - R. Dlouhý, Šimun, Sojčík - Briestenský, J. Švec, D. Novák
HK Orange 20: Durný - Mário Grman, Hain, Košecký, Jendroľ, Bdžoch, D. Trška, Hedera, Pokorný - Marek Hecl, Sádecký, Pataky - L. Žiak, Oško, D. Pätoprstý - Marek Sloboda, M. Murín, Váňa - Ondov, N. Jaško, A. Liška

Miloš Holaň (tréner Dukly): „S dvadsiatkou je to vždy povinné víťazstvo, tak sa to hovorí, ale nikdy to nie je jednoduché. Hrajú obetavo, do všetkého idú naplno. Po dvoch tretinách bolo nerozhodne a keby to tak dopadlo, bola by to pre nás ostuda. Našťastie sme dali v tretej tretine tri góly a rozhodli sme. Mali sme veľa šancí, ale trápili sme sa v koncovke. O tom vieme. Príchodom Kopeckého sa nám pomenili útoky, musíme teda chvíľu počkať, ako si to sadne, za prístup ale dnes nemôžem chalanov kritizovať. Nastolili sme určitú cestu po tej katastrofe, čo sme predviedli so Žilinou, hráči sa toho držia a verím, že v tomto trende budeme pokračovať.“

Ernest Bokroš (HK Orange 20): „Aj napriek tomu, že stále nedokážeme urobiť dobrý konečný výsledok, ja som dnes s chlapcami spokojný, pretože v našej hre som videl veľa pozitívneho. Vo všetkých troch tretinách dobre korčuľovali, boli organizovaní, plnili si to, čo mali. Zlyhali sme však v oslabeniach, Trenčania využili presilovky a tie boli rozdielové vo výsledku. Ak by sme hrali celý zápas 5 na 5, možno by dnes mohlo prísť k prekvapeniu. Je vidieť, že chlapci sa v projekte posúvajú a my sme za to radi.“

HK Orange 20 10 0 0 0 0 0 10 8:51 0

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.