V Bratislave zlato pre tím USA, striebro Fínom, bronz Čechom

Inline hokejisti USA vybojovali na MS v Bratislave zlatoInline hokejisti USA vybojovali na MS 2017 v Bratislave zlato, foto René Miko

BRATISLAVA - Majstrami sveta v in-line hokeji sa na šampionáte v Bratislave stali reprezentanti USA. Američania ako najúspešnejší tím histórie šampionátov pod hlavičkou Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v sobotňajšom finále zdolali výber Fínska 4:2. Hráči USA turnajom prešli bez zaváhania, vyhrali všetkých šesť duelov. Tím USA má na svojom konte už sedem zlatých medailí z MS v in-line hokeji.. Bronz si na MS v Bratislave vybojovali Česi, Slováci obsadili piatu pozíciu.

Výsledky sobotňajších duelov na majstrovstvách sveta v in-line hokeji na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave:

elitná kategória:
finále: USA - Fínsko 4:2 (1:0, 3:1, 0:1, 0:0)
o 3. miesto: Česko - Švédsko 5:2 (3:0, 0:1, 0:1, 2:0)
o 7. miesto: Nemecko - Chorvátsko 8:5 (2:1, 4:2, 0:0, 2:2) - Nemci sa zachránili medzi elitou, Chorváti zostúpili do I. divízie

Konečné poradie elitnej kategórie: 1 USA, 2. Fínsko, 3. Česko, 4. Švédsko, 5. Slovensko, 6. Kanada, 7. Nemecko, 8. Chorvátsko

I. divízia:
finále: Slovinsko - Lotyšsko 6:3 (3:2, 1:1, 2:0, 0:0)
o 3. miesto: Veľká Británia - Austrália 3:7 (2:3, 0:1, 1:2, 0:1)
o 5. miesto: Maďarsko - Argentína 4:5 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 1:3, 1:1 - 0:0, 0:1)

Konečné poradie I. divízie: 1. Slovinsko, 2. Lotyšsko, 3. Austrália, 4. Veľká Británia, 5. Argentína, 6. Maďarsko, 7. Nový Zéland, 8. Brazília