In-line hokej MS: po prehre s Nemcami boj o zotrvanie medzi elitou

Presne minútu pred koncom riadneho času zabepečil Peter Novajovský (17) vyrovnanie proti Nemcom, po predĺžení sa však radoval súper, foto IIHFPresne minútu pred koncom riadneho času zabepečil Peter Novajovský vyrovnanie proti Nemcom, po nájazdoch sa však radoval súper, foto IIHF

PARDUBICE - Slovenskí reprezentanti v in-line hokeji prehrali v piatkovom zápase v skupine o 5. - 8. miesto na majstrovstvách sveta v českých Pardubiciach s hráčmi výberu Nemecka 4:5 po samostatných nájazdoch a reálne im hrozí zostup z elitnej kategórie. Zverenci trénera Imricha Antala prehrávali už 0:3, no v tretej časti zmazali náskok súpera a Novajovský minútu pred štvrtou sirénou zariadil predĺženie. V ňom sa o víťazovi nerozhodlo a Nemci si zabezpečil idefinitívnu záchranu v  penaltovej"lotérii".

Pohromou pre našich boli bratia Carciolovci, Fabio strelili gól na 3:0 ako aj víťazný zo samosttaného nájazdu, Adriano zasa bol autorom zásahu na 4:3.  Slováci v piatok popoludní síce prestrieľali Nemcov 37:20, ale prílišnou "priepustnostnosťou" v obrane, umožnili Nemcom záchranu už predposledný deň šampionátu

V sobotu už o 10.00 h čaká tím SR duel o zotrvanie medzi elitou proti výberu Veľká Británie, ktorý nestačil v piatok na Česko (1:6)

Výsledok - piatok:
O 5. - 8. MIESTO
Slovensko - Nemecko 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Šimúnek (J. Ručkay, Mrázik), 26. Prokop (F. Novák, T. Jaško), 27. J. Ručkay (Mrázik), 47. Novajovský (Preisinger, Holovič) - 8. Seifert, 17. Baier (Brazda, Jeske), 21. Fabio  Carciola (Brandt, Jirik), 38.  AdrianoCarciola (Pfleger), rozhodujúci sam. nájazd: Fabio Carciola
Vylúčení: 2:3 na 1,5 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kralj (Slovin.) a Christiansen (Kan.), 100 divákov

Zostava SR: Ondrejka (Neumann) - Mrázik, J. Ručkay, Šiller, Haring - T. Jaško, F. Novák, Holovič, Prokop - Preisinger, Novajovský, L. Ružička, Šimúnek

Imrich Antal (tréner zímu SR):  "Sme sklamaní, pretože v tomto dôležitom zápase súperom, s ktorým tradične hrávame vyrovnané súboje, sme dnes  v Pardubiciach dominovali - boli sme iniciatívnejší a po celý duel strelecky aktívnejší. Prezrádza to napokon počet striel 37:20. Prístupom k stretnutiu dali chlapci zabudnúť na zlý výkon proti Švédom, ale o konečný efekt nás oberala neefektívna koncovka. Nepremenili sme niekoľko vylolžených šancí, aj dorážok z bezprostrednej blízkosti. Kým my sme chyby súpera nevyužili, Nemci naše zaváhania, či už o šlo vypichnutý puk a po ňom brejk pri prvých dvoch góloch, pri treťom o prečíslenie a štvrtom o zlé prebratie hráča, nekompromisne trestali. Pritom náš výkon dnes bol najlepším na MS. Predpokladám, že v boji o zotrvanie medzi elitou budú naším súperom Briti, ktorých sme zdolali v základnej skupine výrazne 7:1. Vypadnutie do divízie I si nepripúšťame."

Česko - Veľká Británia 6:1 (1:0, 3:0, 1:0, 1:1)