I. liga žien - 5. kolo Popradský uragán na Spiši

Zo zápasu žien Zvolen - Prešov, foto Ján ŠtevonkaZo zápasu žien Zvolen - Prešov, foto Ján Števonka

BRATISLAVA – Šokujúcu prehru utrpeli hokejové majsterky Slovenska spred dvoch rokov hráčky Spišskej Novej Vsi. Na domácom ľade podľahli značne oslabené spišské Osy v stretnutí 5. kola  prvej hokejovej ligy žien súperkám z Popradu 1:13, z derby rivality zostala tentoraz len spomienka. Martinčankám v poľskej Krynici nepomohol ani hetrik Fedorovej k trom bodom, po štvornásobnom vedení získali len bod po samostatných nájazdoch. Tri góly do tretej minúty uľahčili Prešovčankám víťaznú cestu vo Zvolene (9:0).

ŽHKm Zvolen – ŽHK 2000 Šarišanka Prešov 0:9  (0:3, 0:4, 0:2)

Dopisovateľka Andrea Orolínová, ŽHKM Zvolen

Úvod zápasu domácim hráčkam absolútne nevyšiel, keď už po dvoch smolných inkasovaných góloch v priebehu dvoch minút došlo k zmene brankárky. Po ďalšom obdržanom góle sa však Zvolenčanky vzchopili a zlepšenou hrou eliminovali tlak súperiek. Po prvej presávke sa opäť hral bojovný hokej. Zvolenčanky nedokázali Kvakovú prekonať ani zo samostatných únikov, na druhej strane predvádzala kvalitný výkon Tišťanová. V závere prostrednej časti hry však Zvolenčanky poľavili z koncentrácie, čo Prešovčanky využil na strelenie troch gólov. V záverečnej tretine sa domáce hokejistky snažili o skorigovanie stavu, pred súperovou bránou si vytvárali tlak, no Kvakovú neprekonali, naopak hráčky skórovali ešte dvakrát  na konečných 9:0

R. Marton (tréner Prešovčaniek): „Dnešný zápas sa nám podarilo rozhodnúť už v tretej minúte,  keď sme viedli už 3:0 Toto vedenie sa neskôr ukázalo ako zlomové a v ďalšom priebehu sme ho ešte po pekných kombinačných akciách a kolektívnom výkone postupne navyšovali.“ (sab)

Góly: 2. Maťašová. (Prevercíková), 2. Maťašová, 3. J. Štofaníková (Maťašová), 22. Stašová (Matašová), 38. Hajniková (Jurčová, Fortunová D.),  39. J. Štofaníková (Stašová, Maťašová), 40. J. Štofaníková (Maťašová, Stašová), 41. Jurčová (Čarnoká L.), 48. S. Štofaníková (A. Fortunová)

Vylúčenia 5:3, presilovky a oslabenia 0:0, strely 32:60. Rozhodovali: Štefik M. -  Frimmel R., Šebeň Erik, 71 divákov

ŽHKm Zvolen: Hrčková, Tišťanová - Augustínová, Beláňová, Dudášová, Ivanová, Janicová, Lamperová, Luptáková, Majeríková, Orolínová, Sakalíková, Stančiková, Trenčanová, Vargová.

ŽHK 2000 Šarišanka Prešov: Kvaková, Pavláková – Čarnoká, Čorňáková, Fortunová A., Fortunová D., Hajniková M., Jurčová, Maťašová, Mišková, Prevercíková, Sabolčinová, Sedláková, Stašová, Štofaníková J., Štofaníková S.

KTH Krynica Zdrój – MHK Martin 5:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:2, 1:0 – 0:0, 1:0)

Z ľadu v poľskej Krynici odchádzali Martinčanky s prázdnymi rukami, hoci vývoj celého stretnutia naznačovali priaznivejšie vyvrcholenie. Slovenky boli aktívnejšie, herne i strelecky, v samotnom zápase štyrikrát viedli, no nedokázali „odskočiť“ na vyšší rozdiel  a dovolili Poľkám doviesť do predĺženia a následne do samostatných nájazdoch.

Góly: 9. Piórová, 19. Cyganová,  33. Piórová, 47. Sopataová, rozhodujúci sam. nájazd Sopataová – 2., 18. a 28. Fedorová, 36. Horáková

Vylúčenia 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0,strely 29:39. Rozhodovali: Zemiakova – Syniawa, Bryniarski (obaja Poľ.)

HC Osy Spišská Nová Ves – ŽHK Poprad 1:13 (0:3, 1:5, 0:5)

Dopisovateľ Tomáš Černý, HC Spišská Nová Ves

Domáce Spišiačky držali krok so súperkami z Popradu len v úvode stretnutia. Avšak už pred prvou sirénou svietilo na ukazovateli skóre 0:3. I keď gólom v 29. minúte sa pokúsili zápas zdramatizovať, bolo to jediné, čo im Popradčanky dovolili. Následne inkasovali Osy v priebehu šiestich minút päť gólov a v ďalšom priebehu zápasu už pôsobili odovzdaným dojmom. Tatranské Líšky napokon deklasovali svoje súperky vysoko 1:13. Strelkyňou zápasu bola päťgólová Martina Fedorová.

Tomáš Černý (vedúci družstva HC Spišská Nová Ves): “Pri zostave, ktorú v tejto sezóne máme, sme od zápasu nečakali veľa, no trinásť obdržaných gólov je určite silná rana. Početnými chybami sme sa pripravili o možnosť uhrať so súperkami vyrovnaný duel. Dúfam, že sa dievčatá z týchto chýb do ďalších zápasov poučia.”

Milan Skokan (tréner ŽHK Poprad): “Spišská je v tejto sezóne oslabená, zatiaľ čo nám ostal kolektív pokope a na ľade to bolo dnes vidieť. Navyše sme i posilnili, čo sa dúfame ukáže na plánovanom Československom pohári i v play-off. Teší nás pochopenie zo strany mesta a tiež, že sa nám podarilo zložiť  konsolidovaný káder.”

Góly: 29. Lešňáková - 11. a 45. Oberciánová,  14. 20., 32., 33. a 45. Mikesková, 36. Gorecká, 37. Kováčiková, 38. a 43 Čulíková,, 54. Staroňová

Vylúčenia 5:2, presilovky 0:2, oslabenia 0:1, strely 15:46. Rozhodovali: Celárová – Gavalier, Wolf, 74 divákov