I. liga žien - 3. kolo: strelecký koncert Jurčovej a Srokovej

Spišiačka Lenka Sroková strieľa gól vo finále play-off, foto spisska.dnes24.skSpišiačka Lenka Sroková strieľa gól

Bratislava (SZĽH)  - Očakávané víťazstvá favoritiek prinieslo 3. kolo prvej hokejovej ligy žien. Strelecky excelovali dve útočníčky – v drese Prešova Petra Jurčová so šiestimi gólmi na ľade v poľskej Krynici a päťgólová Spišiačka Lenka Sroková v domácom zápase so Zvolenom (9:2).

Štvrté kolo je na programe najbližší víkend  - sobota 26. septembra: Poprad – Prešov (18.00),  nedeľa 27. septembra: 13.30 Martin – Spišská Nová Ves, 14.00 Zvolen - Krynica.

Tretie kolo I. hokejovej ligy žien – sobota 19. 9. 2015:

MKHL Zdroj Krynica (Poľ.) – ŽHK Šarišanka Prešov 0:14 ( 0:4 , 0:7 , 0:3 )

Góly: Jurčová 6 , J. Štofaníková 3, M. Stašová 2 , A. Fortunová 2 , S. Štofaníková, strely 18:44

Jaroslav Sabol (asistent trénera Šarišanky): „Na rozdiel od predchádzajúceho  zápasu sa našim dievčatám podarilo rýchlo strelecky chytiť, keď už v 2. min. otvorila skóre M. Stašová. Priebeh zápasu sme mali následne pod kontrolou a získali priestor na precvičenie si herných kombinácií a vyskúšanie herných variantov.  Potešilo  premieňanie presiloviek, z ôsmich sme využili tri a  jeden gól sme dosiahli aj v oslabení. Strelecký koncert predviedla Petra Jurčová, keď skórovala až šesťkrát a hetrik zaznamenala J. Štofaníková. Šancu dostali všetky dievčatá vrátane brankárky Pavlákovej, ktorá sa  v tretej tretine viackrát  predviedla skvelým zákrokom. Verím, že strelecká aktivita aj úspešnosť nám vydržia aj v nasledujúcom zápase, ktorý odohráme na ľade Popradu v sobotu 26. septembra o 17. hodine.“

Dopisovateľ: Jaroslav Sabol

MHK Martin – ŽHK Poprad 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Ani jeden z tímov nemal v zápase kompletné tri päťky, o málo horšie boli na tom hosťujúce hráčky, ktorým chýbali oproti domácich ešte dve hokejistky. Poprad vstúpil do stretnutia oveľa aktívnejšie a svoju aktivitu si udržal počas celého stretnutia. Prvý gól prišiel zo strany hosťujúcich hráčok pomerne skoro, Čulíková prekonala Zuziakovú ako prvá, potom však Poprad niekoľkokrát zlyhal v koncovke. Domáce potrápili hosťujúcu obranu v úvodnej tretine iba šiestimi strelami, práve tá predposledná v podaní Rumanovej ale znamenala vyrovnanie. Poprad opäť vsadil všetko na útočnú hru, z obrovského tlaku v prostrednej časti ale dokázal skórovať iba raz. Mikesková si otvorila gólový účet, bolo to však zo strany jej tímu v tejto časti hry všetko. Martin mal v prostrednej tretine iba dve strely na bránku, tá druhá v podaní Fedorovej znamenala vyrovnanie. Popradu v zápase takmer nič nevychádzalo, do tretieho dejstva prichádzali jeho hráčky s jediným cieľom – streliť tretí gól a udržať si vedenie. To sa mu vďaka využitej presilovej hre podarilo, domáce v závere skúšali i hru bez brankárky, tlak však prišiel v posledných minútach hry príliš neskoro a Poprad tak ubránil tesné vedenie.

Góly: 7. Rumanová (Fedorová), 38. Fedorová (Rumanová) – 4. Čulíková (Žitňanská), 27. Mikesková (Čulíková), 47.  Mikesková (Šulíková, Staroňová)
Vylúčenia 3:2, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely 12:54. Rozhodovali: Celarová - Besedičová, Kasašová,  35 divákov.

MHK Martin: Zuziaková – Pápešová, Babiaková – Rafajová, Fundáreková – Hrnčiarová – Rumanová, Veliká, Fedorová – Horáková, Drličková, Ďurčanská – Gauriková, Stupáková M., Sušienková.

ŽHK Poprad: Budajová – Krivianská, Žitňanská – Maskaľová, Kováčiková – Staroňová, Čulíková, Mikesková – Šulíková, Obercianová, Gorecká – Zemjanková, Krausová..

Jozef Farkaš (tréner, Mestský hokejový klub Martin): „Nastúpili sme proti ašpirantovi na ligový titul. Nebyť skvelého výkonu brankárky Zuziakovej hrozila by nám určite vyššia prehra. Na druhej strane my sme z celkového počtu striel pravdepodobne dosiahli maximum. Hrali sme však na tri päťky, súper len na dve, aj preto sme hosťujúce hráčky nútili k chybám, ktoré sme dokázali potrestať. Žiaľ, pre nás, už sme nedokázali reagovať na tretí gól.“

Ivan Bednár (asistent trénera ŽHK Poprad): „V stretnutí sme mali síce výraznú streleckú prevahu,  ale domáce hráčky podržala brankárka. Vždy keď sme viedli vlastnými chybami sme postavili Martinčanky na nohy. Nedokázali sme súperkám odskočiť na rozdiel dvoch gólov, v opačnom prípade by to bolo pre nás určite jednoduchšie. Takto sme sa trápili celé stretnutie. Hrali sme možno až príliš na krásu... Domáce ma prekvapili bojovnosťou, vo svojich radoch majú dve mladé talentované hráčky. Najbližšie nás čaká Prešov, potom derby so Spišskou Novou Vsou. Chceme sa na tieto súboje čo najlepšie pripraviť a udržať si víťaznú formu.“

Dopisovateľ: Daniel Modrovský

HC OSY Spišská Nová Ves -  ŽHKm Zvolen 9:2 (2:1, 7:0, 0:1)

Góly: 7. Sroková (Muchová), 10 Suráková (Csiszér), 22. Sroková (Plencerová, Vospáleková), 24. Sroková (Csiszér, Lešňáková), 29. Sroková, 34. Csiszér (Suráková), 38. Sroková,  39. Pastvová  (Lešňáková, Kežmarská), 40. Plencnerová (Suráková, Csiszér) – 8. Majeríková (Lamperová), 43. Sakalíková (Orolínová, Vargová)

Vylúčenia 3:4, presilovky 0:0, oslabenia 1:0,strely 42:25. Rozhodovali: Sýkora – Riš, Smerek, 102 divákov

Zápas Spišskej Novej Vsi proti hosťujúcim Zvolenčankám mal síce jednoznačný výsledok, no v prvej a poslednej tretine mohli diváci vidieť pomerne vyrovnaný duel. O osude zápasu rozhodla druhá tretina, v ktorej domáce hráčky nastrieľali svojim súperkám dovedna sedem gólov. Strelecky sa presadila najmä Lenka Sroková, ktorá piatimi gólmi výrazne prispela ku konečnému skóre 9:2.

Vladimír Orolín (vedúci družstva ŽHKm Zvolen): “Náš omladený kolektív podal to, na čo mal. V prvej a poslednej časti sme podali dobrý výkon. V druhej tretine sme mali zlý úvod, dostali sme viac gólov. Za posledné roky to bol jeden z najvyrovnanejších zápasov proti tomuto súperovi. Máme na čom pracovať, no po omladení kádra to za pár rokov snáď zvládneme.”

Pavol Findura (trenér HC Spišská Nová Ves): “Odohrali sme vydarený zápas, hlavne čo sa týka skóre, ale gólovo sme sa výraznejšie presadili len v druhej tretine. Pri výraznom vedení sme v tretej tretine nedali ani jeden gól, z čoho som trocha sklamaný. Pred ďalšími súpermi ktorí nás čakajú, Martinom a Popradom, nás čaká ešte veľa práce.

Dopisovateľ: Tomáš Černý