Hráči SR 17 na úvod Turnaja Romana Draisaitla podľahli Dánsku

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenská hokejová „sedemnástka“ prehrala v úvodnom vystúpení na Turnaji Romana Draisaitla hráčov do 17 rokov v nemeckom Füssene s Dánskom 1:3. Gól nášho tímu zaznamenal v 26. minúte pri presilovke Alex František Kupka. V piatok si naši hráči zmerajú sily s domácim Nemeckom (18:30) a v sobotu so Švajčiarskom (14:00).

Ilustračné foto

Róbert Rehák, tréner SR 17:Na tento turnaj sme zostavili nový tím z chlapcov z našej dorasteneckej extraligy. Mali sme ustráchaný vstup do zápasu, chlapci mali určitú trému, z čoho plynuli niektoré naše chyby a nepresnosti. V druhej tretine sa naša hra zlepšila, začali sme viac kombinovať a vypracovali sme si viaceré šance. Škoda, že sme dali len jeden gól, keďže súper bol v druhej tretine naozaj od nás slabší. V tretej časti sme však nenadviazali na tento dobrý výkon. Naopak, inkasovali sme po dvoch hrubých chybách a hoci si chlapci ešte vypracovali šance, nepodarilo sa im už zvrátiť zápas. Prehra nás mrzí, ale je treba sa z nej ponaučiť. Turnaj pokračuje ďalej, síce nás čakajú o niečo náročnejší súperi ako dnes, ale ak sa vyvarujeme dnešných chýb, máme šancu na dobré výsledky.

Turnaj Leona Draisaitla – Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov:
Slovensko „17“ – Dánsko „17“ 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
26. Kupka – 11. K. Berlin, 43. Bertelsen, 54. Akesson

Nominácia  reprezentačného družstva SR 17 na Turnaj 4 krajín v Nemecku (Füssen) v dňoch 07. - 12. februára 2017:
Hráči: Viktor Ďurina, Nicolas Ferényi, Michal Gábriš, David Maniaček (HK Dukla Trenčín), Sebastián Čeľderle, Erik Muráň (MHKM Skalica), Adam BaRAN, Matej Komloš (HK Trnava),  Jakub Lackovič, Simeon Pjaták (MsHKM Žilina), Samuel Mojžiš (HK Ružinov´99 Bratislava), Alex František Kupka (HC Slovan Bratislava – mládež), Patrik Frič (HK Slovan Gelnica/P.H.K. Prešov), Ľubomír Patlevič (HC Košice), Filip Senko (MHk 32  Liptovský Mikuláš), Branislav Ligas (MHC Martin), Lukáš Lačný (HK Mládež Michalovce), Jakub Martiška (HK Iskra Partizánske/HK Dukla Trenčín), Damián Zúbek (HK Havrani Piešťany/HK Trnava), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad), Michal Chatrnúch (MŠK Púchov), Juraj Rudy (HC Dynamo Pardubice, ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Patrik Lietava, Jakub Uram (HK Ružinov´99 Bratislava), Marián Koza, Matej Šalka (HC Slovan Bratislava),  Filip Krajčí, Adam Markuš (HC Košice), Viktor Kolesár (HK ŠKP Poprad), Jozef  Vlk (HK Trnava), Karol Vrbka (HKM Zvolen), Andrej Straka  (MsHKM Žilina)
Realizačný tím: Roman Sýkora (manažér), Róbert Rehák (tréner), Martin Hrnčár (asistent trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov), MUDr. Jaroslav Hanulák (lekár), Juraj Stopka (masér)