Hokejisti tímu Orange "20" potrápili vedúcich Zvolenčanov, dvomi gólmi rozhodol Puliš

BRATISLAVA - Hokejisti HKM Zvolen v stredu na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Bratislave dva razy prehrávali s mládežníckym tímom HK Orange 20 v predohrávke 29. kola najvyššej slovenskej súťaže, ale napokon zvíťazili jasne 6:3. Jedným zásahom v drese víťazov sa pripomenul navrátilec pod Pustý hrad po pôsobení v Olomouci, resp. Třebíči Peter Zuzin. Dva góly za hostí strelil Radovan Puliš (dôležitý na 4:2 v oslabení), pridal k nim jednu asistenciu. Líder tabuľky Zvolen nadviazal na triumf 8:0, ktorý dosiahol proti "dvadsiatke" doma 15. októbra.

sem napiste popis k obrazku

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20):V porovnaní s minulým týždňom sme hrali oveľa lepšie. Cením si, že sme neinkasovali gól v oslabení, čo je proti súperovi ako Zvolen veľmi dobrá vizitka. Hrali sme obetavo. Výsledok vyzerá kruto, ale tento zápas nám dal veľmi veľa.

Andrej Podkonický (asistent trénera Zvolena):Stalo sa presne to, čo sme nechceli a inkasovali gól v prvej minúte zápasu. Potom sme sa našťastie zdvihli a ukázali svoju kvalitu. Mladíci sa na nás dotiahli ešte na 4:3, ale potom sme strelili piaty gól a zápas definitívne získali na svoju stranu.

Extraliga SR - 29. kolo - predohrávka:

HK Orange 20 - HKM Zvolen 3:6 (2:2, 0:2, 1:2)
1. J. Milý (Hrušík, J. Šiška), 5. P. Galis (Ondruš, Studenič), 48. Klenko (Ondruš, Meliško) - 3. P. Zuzin (V. Fekiač, D. Krejči), 17. R. Puliš (E. Bagin, Brabenec), 25. D. Krejči (Misenev, Andersons), 34. R. Puliš (Brabenec), 57. Semorád (R. Puliš, E. Bagin), 58. Škvaridlo (Misenev, T. Klíma)
Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Sádecký (HK Orange 20) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Štefik - M. Kollár, Výleta, 259 divákov
Orange 20:
Hrenák (34. Škorvánek) - Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký - Briestenský, M. Surový, J. Sukeľ - J. Milý, J. Šiška, Hrušík - Studenič, Sádecký, P. Galis - Klenko, Ondruš, J. Tatár - D. Novák
Zvolen: S. Baroš - Demiters, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, L. Pokovič, F. Fekiač, M. Ivan - R. Puliš, Brabenec, Semorád - Škvaridlo, T. Klíma, Misenev - J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - P. Zuzin

HK Orange 20 15 1 0 1 0 0 13 17:59 5
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.