Aktuality

Celý tím odviedol skvelú prácu

Zlatí Kanaďania (zľava) útočníci Kunitz, kapitán Crosby, Bergeron a obranca Subban, foto SITA/AP

SOČI - Hlasy po nedeľňajšom finálovom zápase Švédsko - Kanada (0:3) v mužskom hokejovom turnaji na XXII. zimných olympijských hrách v Soči:

Sidney Crosby (útočník Kanady, kapitán): "Hrali sme veľmi dobre. Počas celého turnaja sme predvádzali to, čo sme potrebovali. Teraz mám radosť z toho, že naša práca žne úrodu. Defenzíva bola skvelá, obrancovia dobre korčuľovali a aj preto sme nemuseli o puky bojovať v našom obrannom pásme. Mohli sme hrať smerom dopredu a vytvárať si šance."

Carey Price (brankár Kanady): "Som nadšený. Chlapci veľmi tvrdo pracovali na tom, aby sme to dosiahli. Robili sme všetko pre zlato. Spoluhráči sa snažili, aby udržali puk čo najďalej od našej bránky. Dokázali sme to a teraz sa tešíme na návrat domov."

Jay Bouwmeester (obranca Kanady): "Hrali sme presne tak, ako sme mali. Súpera sa prakticky k ničomu nepustili. V druhej tretine sme previedli výborný výkon a v tretej časti sme si triumf ustrážili."

Duncan Keith (obranca Kanady): "Carey Price dnes zachytal veľmi dobre. Ani raz som nezaznamenal, že by mu puk vypadol. Všetko sa končilo v jeho lapačke."

Ryan Getzlaf (útočník Kanady): "Dnes sme mali rovnaký plán ako v piatok proti Američanom - od začiatku súperovi nedarovať veľa voľného priestoru. Ak Švédi majú puk veľmi dlho na svojich hokejkách, vedia to využiť. Dnes na to nemali príležitosti. Celý náš tím odviedol skvelú prácu."

Corey Perry (útočník Kanady): "Je to nádherný pocit, že sa nám podarilo obhájiť zlaté medaily. Každý člen tímu urobil perfektnú prácu."

 

Strieborní Švédi (zľava) obranca Oduya, brankár Lundqvist a útočník  Nyqvist, foto SITA/AP

Henrik Lundqvist (brankár Švédska): "Na celkové pocity sa ma radšej opýtajte až o niekoľko dní, teraz mi je hrozne. Cítil som, že sa každým zápasom zlepšujeme. Na víťazstvo sme potrebovali podať náš najlepší výkon, no nepredviedli sme ho. Kanada dnes hrala výborne."

Jonathan Ericsson (obranca Švédska): "V budúcnosti si zisk striebra možno budem užívať a ceniť, no teraz pre mňa veľa neznamená. O desať rokov na to budem isto pyšný, teraz som však sklamaný."

Johnny Oduya (obranca Švédska): "Dnes sme neukázali náš potenciál. Mali sme predviesť najlepší výkon na turnaji a to sme neurobili. Kanaďania hrali veľmi dobre a duel sa vyvíjal podľa ich plánu."

Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri