Aktuality

Valach nedosiahol na finále, štvrtýkrát bol v zápase o bronz

MINSK - Slovenský čiarový rozhodca Miroslav Valach patrí medzi medzinárodnú špičku, čo dokázal svojimi výkonmi aj na majstrovstvách sveta, ktoré sa v nedeľu skončili v bieloruskom Minsku. Na šampionáte viedol deväť stretnutí a dostal dôveru aj v zápase o bronzové medaily medzi Švédskom a Českom (3:0). Pre Valacha to bol už štvrtý duel o bronz na majstrovstvách sveta v hokeji v kariére.

 

Rozhodca Miroslav Valach v zápase o bronz, foto IIHFRozhodca Miroslav Valach v záupase o bronz v Minsku

Na vysnívané finále zatiaľ nedosiahol. "Cieľom každého rozhodcu je pískať stretnutie o zlato. Aj toto je však hokejový osud. Hráči sa dlhé roky snažia získať Stanleyho pohár, nie každému sa to podarí. V krátkom čase som v Minsku odpískal deväť stretnutí, som rád, že som sa ukázal v dobrom svetle, moje pozápasové hodnotenia boli dobré," povedal Miroslav Valach.

 

Svetový šampionát v Bielorusku poznačili viaceré diskutabilné výroky arbitrov. Ani vo finále neboli rozhodcovia stopercentní, chyby sa objavovali počas celého turnaja. "Rozhodca sa musí rozhodnúť v momente. Stáva sa, že situáciu posúdi zle. Spomalené zábery či pohľady z iných strán ukážu, že vyhodnotenie malo byť iné. Rozhodca to však videl inak a podľa toho to posúdil, aj keď nie vždy správne," obhajuje výroky arbitrov Miroslav Valach.
Počas voľných chvíľ mal možnosť prejsť sa Minskom. V bieloruskej metropole pred desiatimi rokmi začínal na šampionáte osemnásťročných vo veľkom hokeji. Minsk ho prekvapil čistotou: "Prirovnal by som ju k švajčiarskej." Valach už asi nebude dlho pôsobiť v úlohe čiarového rozhodcu, svoju budúcnosť vidí v pozícii hlavného. Ako čiarový už dosiahol viaceré vrcholy, bol na šiestich majstrovstvách sveta a na jedných zimných olympijských hrách.

26.05.2014 | Zdroj: SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri