Tím SR 18 v Zuchwile v predĺžení na štíte Česka

Sportzentrum Zuchwil, foto intSportzentrum v Zuchwile - dejisko Turnaja 5 krajín hráčov do 18 rokov,  foto int

ZUCHWIL - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na Turnaji piatich krajín vo švajčiarskom Zuchwile, keď v pondelok popoludní podľahla rovesníkom z Česka 5:6 po predĺžení. Zverenci trénera Norberta Javorčíka najprv dvakrát zmazali najtesnejší náskok súpera, neskôr viedli 3:2 aj 4:3. Ešte minútu pred koncom tretej časti mladí Slováci prehrávali 4:5, ale v power-play vyrovnal Adam Šimurda a zariadil predĺženie. V ňom o triumfe Čechov rozhodol Jan Hladoník. Druhý duel na turnaji absolvujú Slováci už v utorok 27. decembra o 15.00 h, ich súpermi budú rovesníci z Fínska.

Norbert Javorčík, tréner SR 18: "Z našej strany to bol duel poznačený dlhým obdobím bez zápasu pred týmto turnajom. Mnoho situácií v obrane aj v útoku sme riešili príliš zbrklo. Na druhej strane pozitívom bolo, že sme boli v streľbe dostatočne efektívni a dokázali sme zápas v power play vyrovnať. Stretnutie prinieslo hokej veľmi slušnej úrovne. Teší, že sme s víťazom Hlinkovho memoriálu držali krok celých 60 minút, v predĺžení sme boli strrelecky aj o čosi aktívnejší.  V ďalšom zápase proti Fínom sa budeme snažiť čo najviac nadviazať na klady z dnešného stretnutia a vyvarovať sa chybičiek v našej hre."

Turnaj piatich krajín hokejistov do 18 rokov - Zuchwil (Švaj.) - pondelok:
Česko - Slovensko 6:5 po predĺžení (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Góly: 8., 31. a 55. Zadina, 18. a 46. Svoboda, 62. Hladoník - 16. Hrehorčák (Kövér, M. Ivan), 30. Havrila (M. Ivan), 30. Fafrák (Pospíšil, Stacho), 46. Kövér, 60. A. Šimurda (Fafrák, Liška)
Vylúčení: 8:4 na 2 min, navyše: 36. F. Král (ČR) 5+DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mollard, Rohrer - Bichsel, Haag (všetci Švaj.)

Zostava SR "18": Sklenár - Korenčík, M. Ivan, A. Šimurda, Žiak, Nahálka, Dúžek, Demo - Krivošík, J. Baláž, Hrehorčák - Fafrák, Liška, Pospíšil - Stacho, P. Regenda, Havrila - Majerík, Kövér, P. Halama - Giertl

Večerný pondelňajší zápas: Švajčiarsko – Nemecko 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Káder  reprezentačného družstva SR 18 na Turnaj piatich  krajín vo švajčiarskom Zuchwile (26. – 29. 12.2016):

Hráči:  Daniel Demo, Adam Dúžek, Miloš Fafrák, Oliver Giertl, Patrik Halama, Matúš Havrila, Adam Liška, Martin Majerík, Ján Nahálka, Juraj Ovečka, Pavol Regenda, Juraj Sklenár, Adam Stacho, Adam Šimurda, Adam Žiak  (všetci Projekt SR 18), Michal Ivan (HKM Zvolen), Jakub Kövér (Piráti Chomutov, ČR), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec, ČR), Jozef Baláž (HC Vítkovice Steel, ČR), Martin Pospíšil (EC Red Bull Salzburg, Rak.), Flip Krivošík (HPK Hämeenlinna, Fín.), Marek Korenčík (Lulea HF, Švéd.)

Realizačný tím: manažér Ľuboš Jakubec , tréner  Norbert Javorčík, asistent  trénera Vladimír Turan, tréner brankárov  František  Kučera, konzultant  Peter Mikula, lekár MUDr. Matej Handžák, maséri  Jozef Guzlej, Peter Ondrejka