Tím SR 16 aj v odvete na štíte rovesníkov Česka

Zo súboja slovenských a českých mladíkov, foto Ján SúkupZo súboja slovenských a českých mladíkov, ilustračné foto Ján Súkup

BRATISLAVA  - Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov po štvrtkovej prehre 2:3 po sam. nájazdoch podľahla rovesníkom Česka aj odvetnom piatovom stretnutí 2:5 na ľade ZŠ Ondreja Nepelu v Bratislave.

Prípravné priateľské stretnutie v Bratislave:
Slovensko "16" - Česko "16" 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Tréner Tomáš Kochan urobil iba dve zmeny v zostave - v bránke namiesto Hrušíka dostal príležitosť Vičan a v Urbánovej formácii hral na krídle namiesto Kövéra Szabó. Naši mladíci prepásli šancu na výrazne lepší výsledok v prvej tretine, keď z dvojnásobného počtu striel ako súper, strelili jediný gól. V záverečnej tretine Slováci Hrehorčákom znížili na 2:3, ale keď Česi využili aj druhú presilovku, naši ani jednu z troch, výsledok nemohol byť iný, hoci pomer striel bol 26:28...

Góly: 19. A, Ružička (Hrehorčák, Žiak), 44. Hrehorčák (Krivošík) - 28. Hladoník (Svoboda), 35. Svoboda (Hladoník), 42. Novák, 48. Eret (Kalus), 51. Hladoník (Hrabík, Svoboda).

Vylúčenia 2:3, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, strely 26:28. Rozhodovali: Stano - Kacej a Junek, 101 divákov.

Zostava SR 16: Vičan - Žiak, Fehérváry, Korenčík, Kupec, Demo, Maňák, Bučko, M. Ivan - Hrehorčák. M. Roman, Ružička - Líška, Krivošík, Fafrák - Jakubec, Havrila, Chamula - Szabó, Urbánek, Rešetár