Aktuality

Stanleyho pohár už v rukách Handzuša v Banskej Bystrici

BANSKÁ BYSTRICA 8. augusta (SITA) - Hokejový Stanleyho pohár je už na Slovensku. Do Banskej Bystrice za Michalom Handzušom ho priviezol z Prahy vrtuľník, ktorý o 14.30 h pristál pred pamätníkom Slovenského národného povstania. Skorší príchod oproti plánu zaskočil i samotného útočníka Chicaga Blackhawks, ktorý si trofej osobne prevzal a za pomoci najbližšieho priateľa Jaroslava Majzela ho zdvihol prvýkrát pod Urpínom nad hlavu. V Banskej Bystrici slávna trofej ešte nebola.

 

Michal Handzuš so Stanleyho pohárom  po prílete slávnej trofeje do Banskej Bystrice, foto SITA/Ján Viazanička

"Chceli sme utajiť príchod Stanleyho pohár, pretože sme sa báli, či to zvládneme organizačne, ak by o tom ľudia vedeli. Chceli sme, aby pohári prišiel v pokoji. Najväčšie oslavy nás čakajú na námestí. Nevadí mi, že prvé stretnutie s pohárom bolo komornejšie. Bol to super pocit dvihnúť pohár nad hlavu. Je to magnet. Mal som obavy, ako ho zdvihnem. Môžem ho zdvihnúť s pomocou najbližších. Som rád, že ho môžem mať v Banskej Bystrici nad hlavou. Koľkokrát bude pri mne, toľkokrát ho budem chcieť zdvihnúť. Budem si musieť pozor, aby som to neprehnal," uviedol Michal Handzuš, ktorý si momentálne doliečuje po operácii ruku. Práve zdravotné problémy ho limitujú pri dvíhaní trofeje nad hlavu.

Stanleyho pohár v plnej kráse v  Banskej Bystrici, foto SITA - Ján Viazanička

Banskobystričan absolvuje po stretnutí s fanúšikmi na Námestí SNP v Banskej Bystrici aj súkromnú párty. V piatok pôjde s trofejou do Rooseveltovej nemocnice za detskými pacientmi a potom ju ukáže mladým hokejistom na zimnom štadióne a na hokejbalovom ihrisku základnej školy na Golianovej ulici, ktorú navštevoval. Na tomto ihrisku sa odohrá aj hokejbalový zápas medzi žiakmi z Banskej Bystrice a Spišskej Novej Vsi.
"Nie som nervózny zo samotných akcií. Obával som sa iba toho, ako a kedy pohár príde a ako to všetko zorganizujem. Teraz mám iba obavy, či budú ľudia spokojní. Je to veľký deň pre mňa i moju rodinu a chcem, aby každý z mojich najbližších dostal pomyselný kúsok Stanleyho pohára. Na každého to asi nevyjde a to je to najsmutnejšie. Bohužiaľ, inak sa nedá. Pohár mám iba 24 hodín," uviedol Michal Handzuš.
Pred príchodom Stanleyho pohára do Banskej Bystrice slovenský hokejový reprezentant komunikoval so spoluhráčom z Čiech Michalom Rozsívalom, ktorý si trofej vychutnával od stredy. Obaja hokejisti Chicaga spolu telefonovali. "Volali sme si dnes ráno. Popísal mi svoje pocity, hovoril mi, že je to super a mám si to s pohárom užiť. Je to však veľmi rýchle, ako šprint. Napriek tomu je to paráda a verím, že podobné pocity budem mať aj ja," dodal Handzuš.

Michal. ty si náš...Foto SITA - Ján Viazanička

 Na banskobystrickom námestí sa vo štvrtok večer o 18.00 h zhromaždilo približne 6000 ľudí, aby si vychutnali chvíle s hokejistom Michalom Handzušom a slávnym Stanleyho pohárom. V rámci dvojhodinového podujatia sa vydražili aj jeho dva dresy: klubový banskobystrický za 500 eur a Chicaga Blackhawks za 1000 eur. Vydražená tiež bola hokejka, s ktorou hral Handzuš jeden finálový duel NHL, a to za 850 eur. Financie putovali na charitatívne účely. Traja muži, ktorí sa na dražbe zúčastnili, sa mohli napiť šampanského zo slávneho pohára. Handzuš sa zdraví s fanúšikmi, foto SITA - Ján Viazanička

Fanúšikovia 36-ročného útočníka vítali svojho hokejového hrdinu s transparentmi, skandovaním jeho mena či rôznymi sloganmi. Desiatky z nich sa mohli trofeje aj dotknúť, pretože banskobystrický hokejista išiel s ňou medzi ľudí a celým centrom mesta prešiel v otvorenom aute so slovenským automobilovým pretekárom Matejom Homolom. Po skončení verejného podujatia sa Handzuš presunul na súkromnú párty, kde sa podelí o Stanleyho pohár so svojimi najbližšími a pozvanými hosťami.

Atmosféra na námestí SNP v Banskej Bystrici pred príchodom Michala Handzuša a Stanleyho pohára, foto SITA - Ján Viazanička

Stanleyho pohár zavíta do Trenčína v piatok večer a Marián Hossa pre cennú trofej naplánoval súkromnú akciu. Verejnosti ho už druhýkrát v kariére ukáže až v sobotu popoludní. Od 17.00 h bude program na trenčianskom Zimnom štadióne Pavla Demitru.

08.08.2013 | Zdroj: SITA
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri