Tím SR 17 po tesnej prehre s Kanadou v Sarnii ôsmy

logo 2014 World U-17 Hockey Challenge, Kanada - Sarnia

SARNIA - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov prehrala v piatkovom zápase o 7. miesto na turnaji World U17 Hockey Challenge v kanadskej Sarnii s domácimi rovesníkmi z čierneho výberu 2:3 po predĺžení. Góly slovenského mužstva zaznamenali v polovici tretej tretiny krátko po sebe Samuel Solenský a Viliam Čacho.
Slováci na podujatí napokon nevyhrali ani jeden zápas a obsadili konečné 8. miesto.

Zápas o 7. miesto - World U17 Hockey Challenge:

Slovensko - Kanada (čierny výber) 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
Góly: 51. Solenský, 52. Čacho - 2. Girard, 44. Volcan, 62. Lauzon
Vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Káder SR 17 na turnaj Hockey Challenge v Kanade (Sarnia-Lambton, Ontario) v dňoch 31. 10. - 9. 11. 2014:

Hráči: Martin Bodák, Samuel Buček, Dávid Hrenák,, Martin Krempaský (SR 18 Projekt), Tomáš Hedera, Ján Kožiak, Dominik Vitek (HC SLOVAN Bratislava), Martin Dlapka (HC ‘05 Banská Bystrica), Jakub Lacka (HK‘99 Ružinov Bratislava), Peter Bjalončík (HK ŠKP Poprad), Marián Studenič (HK 36 Skalica), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín), Dávid Matejovič (EC Red Bull Salzburg/Rak.), Kroni Musliu (BK Mladá Boleslav/ČR), Samuel Solenský (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Samuel Rudy, Adam Ružička (obaja HC Pardubice/ČR), Vojtech Zeleňák (HC Sparta Praha/ČR), Patrik Hrehorčák, Miloš Roman (obaja HC Oceláři Třinec/ČR), Matúš Juriga (Djurgarden/Švéd.), Matej Galbavý (Mora IK/Švéd.)

Realizačný tím: manažér Branislav Šajban, tréner Martin Hrnčár, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lekár  MUDr. Stanislav Beli, masér Michal Hrtús