Slovenky na úvod turnaja v Albertville podľahli Francúzkam

Buly medzi hokejky Allemozovej a Ihnaťovej, foto fb kozBuly medzi hokejky Allemozovej a Ihnaťovej, foto fb koz

ALBERTVILLE - Slovenské hokejové reprezentantky v nedeľu nezvládli svoje úvodné vystúpenie na Turnaji štyroch krajín vo francúzskom Albertville a podľahli domácim hráčkam vysoko 1:5. Jediný gól Sloveniek strelila Záborská v 10. minúte, ktorým  vyrovnala na 1:1.

Turnaj žien štyroch krajín 2016 v AlbertvilleBuly medzi hokejky Allemozovej a Ihnaťovej, foto fb koz

Zverenkyne trénera Andreja Schöbera sa v dejisku zimných olympijských hier 1992 najbližšie predstavia v pondelok 15. augusta o 17.00 h v stretnutí proti Švajčiarkam, ktoré v úvodnom stretnutí turnaja prekvapujúco podľahli Japonkám 2:3 po predĺžení.

Turnaj štyroch krajín žien v hokeji - Albertville - nedeľa:

Francúzsko - Slovensko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Na ľade v  Halle Olympique robila Slovenkám najväčšie problémy Chloé Aurardová, ktorá  dva razy prekonala brankárku Lettrichovú a pridala ešte  dve asistencie. Francúzky využili tri presilovky. Slovenky ani jednu.

Góly: 7. Aurardová, 12. Duvinová,  27. Aurardová, 33. Boucheová, 49. Passardiová - 10. Záborská (Čurmová). Vylúčenia 5:5, presilovky 3:0, oslabenia 0:0, strely 32:31, 196 divákov.

Japonsko - Švajčiarsko 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Ďalší program Turnaja štyroch krajín žien v Albertville (Fr.):
Pondelok 15. augusta: Švajčiarsko - Slovensko (17.00), Japonsko - Francúzsko (20.15)
Streda 17. augusta: Slovensko - Japonsko (17.00), Švajčiarsko - Francúzsko (20.15)
Štvrtok 18. augusta: Švajčiarsko - Japonsko (17.00), Slovensko - Francúzsko (20.15)
Sobota 20. augusta: Slovensko - Švajčiarsko (17.00), Francúzsko - Japonsko (20.15)
Nedeľa 21. augusta: Japonsko - Slovensko (11.00), Francúzsko - Švajčiarsko (14.15)