Slovan v premiére na turnaji v Kasseli podľahol Dinamu Riga

Duel Slovana s Rigou na turnaji Wingas Cupe v Kasseli,  foto hcslovanDuel Slovana s Rigou na turnaji Wingas Cupe v Kasseli,  foto hcslovan

KASSEL - Hokejisti Slovana Bratislava neuspeli vo svojom úvodnom súboji na turnaji Wingas Cup v nemeckom Kasseli, keď v utorok popoludní podľahli lotyšskému Dinamu Riga tesne 2:3

V stredu 9. augusta o 19.00 h nastúpia "belasí" proti domácemu tímu Kassel Huskies a vo štvrtok už o 13.30 h proti ruskému klubu Viťaz Podoľsk.

Výsledok - utorok:
HC Slovan Bratislava - Dinamo Riga (Lot.) 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Riga v prvej tretine zaskočila Slovan už v 2.min., keď skóre otvoril Meija. Slovan dokázal odpovedať už o minútu. Po asistenciách Kašpara a Eberta poslal puk za bránkovú čiaru Buchtele. V strednej časti hry bola Riga jasne lepšia. Belasí inkasovali dvakrát, v 23. minúte sa presadil Kristo o deväť minút neskôr Ševčenko. Niekoľko ďalších príležitostí vychytal spoľahlivý Jaroslav Janus.  Tím Slovana v záverečnom dejstve zlešpšl hru, mal šance na kontaktný gól, nebezpečne strieľal Jan Buchtele. Říhovi zverenci sa napokon dočkali až 42 sekúnd pred koncom, kedy sa radoval Andrej Šťastný. V bránke bratislavského mužstva absolvoval celý duel slovenský reprezentant Jaroslav Janus.

Góly: 4. Buchtele (Kašpar, Ebert), 60. A. Šťastný (Ramstedt, Taimi) - 2. Meija (E. Ševčenko, K. Redlihs), 23. Kristo (Gillies, Indrašis), 32. E. Ševčenko (M. Redlihs, Galiardi)

HC Slovan Bratislava: Janus - T. Voráček, Ebert, Švarný, Taimi, L. Kozák, P. Bačik, Černý, Fereta - L. Kašpar, Viedenský, Buchtele - T. Hrnka, Smoleňák, Řepík - A. Šťastný, Ramstedt, Skalický - Michal Hlinka, J. Mikúš, Marek Hecl

HC Dinamo Riga: Kalniňš (Naumovs) – Galviňš, Ališauskas, Balinskis, Jerofejevs, Ševčenko, K. Redlihs, Karkls – Indrašis, Bičevskis, Kristo – Jelisejevs, Galiardi, M. Redlihs – Gillies, Meija, Lipsbergs – Gegeris, Batna, Kulda – Misjus