Príprava v Kravařoch: Slovan prehral s Dinamom Minsk 0:6

Zo súboja Slovan Bratislava - Dinamo Minsk, foto SITA

KRAVAŘE - V druhom prípravnom stretnutí pred novou sezónou Kontinentálnej hokejovej ligy prehrali hráči Slovana Bratislava s bieloruským tímom Dinamo Minsk vysoko 0:6 (0:1, 0:2, 0:3). Stretnutie sa hralo v českých Kravařoch pri Opave a góly víťazného tímu pod vedením slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča strieľali Linglet (2), Bailen, Vesce, Cheechoo a Drozd. Minsk obsadil vo vlaňajšej sezóne KHL v Západnej konferencii poslednú 14. priečku, Slovan bol o tri miesta vyššie rovnako bez účasti v play-off.

Prípravný zápas v Kravařoch (ČR):

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Slovanu nevyšiel úvod do druhého prípravného zápasu v sezóne. Už v 3. minúte fauloval v útočnom pásme Brejčák a presilovú hru Minsk využil po prihrávke Vesceho a skrumáži pred bránou Charles Linglet, ktorý prekonal Janusa bekhendovou strelou medzi betóny. Hokejisti Slovana sa snažili okamžite vyrovnať, nebezpečne ohrozil brankára domácich Haugena Tičar a pri  presilovej hre o dvoch hráčov minul svätyňu Dinama len tesne dvakrát Kurtis Foster. Na opačnej strane musel riešiť Janus rovnako niekoľko príležitostí počas vylúčenia Fostera i Mihálika. Vyrovnávajúci gól nedosiahol ani Hudáček, ktorého medzi kruhmi zastavila pozorne hrajúca obrana Minska.

Ani druhá tretina nezačala podľa predstáv belasých, po 38 sekundách sa k puku dostal Bailen a tvrdou strelou zvýšil na 2:0. Zverenci trénera Čadu sa ani v  strednej časti nedokázali gólovo presadiť. Veľmi dobre strieľal spoza hráča Nagy, no jeho strela skončila na ramena brankára. Rovnako len na gólmanovi Minska skončil pokus Whitea, ktorý trafil ťažký puk zo vzduchu. Zahrmelo však na druhej strane. Počas presilovej hry Slovana stratil na modrej čiare puk Foster a samostatný únik s prehľadom využil Linglet - 3:0 Zlú rozohrávku v obrane Minska nezúžitkoval ani Bližňák, ktorý našiel len dobre pripraveného Haugena.

Slovanisti hneď na začiatku tretej tretiny počas presilovej hry poriadne zatlačili Minsk, ale ani veľká šanca Surového gól nepriniesla. Bol to Minsk, ktorý sa v oslabení dostal do pásma a Linglet zvýšil na 4:0. Ubehla len viac ako minúta a Janus ťahal po strele Cheechooa puk už piatykrát zo siete. Slovanu v tretej časti hry nič nevýchadzalo. V 48. minúte sa k strele od modrej čiary dostal Drozd a prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 6:0. Slovan sa v závere snažil aspoň o kontaktný gól, no gól nepadol ani z čistej šance Tičara, či veľkej snahy štvrtého útoku.

Góly: 5. Linglet (Vesce), 21. Bailen (Vesce), 29. Linglet (Vesce), 44. Vesce (Linglet), 45. Cheechoo (Szczechura, Gavrus), 48. Drozd (Shinkevich, Zakharov)

Zostava Slovana: Janus – Mojžíš, Sersen, Vondrka, Bližňák, Bartovič – Sigalet, Foster, Ölvecký, Surový, Nagy – Brejčák, Mihálik, Jeglič, Tičar, Hudáček – Luža, Štajnoch,  Šťastný, White, Bakoš– Lunter