St. Louis pokorilo Chicago gólom v 101. minúte

NEW YORK - Až v treťom predĺžení rozhodli hráči St. Louis o domácom triumfe nad Chicagom 4:3 v prvom zápase 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL. Blues prehrávali 1:2 aj 2:3, no 105 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal Schwartz a potom padol gól až v 101. minúte. Autorom rozhodujúceho presného zásahu bol Steen. Dvojica Slovákov Marián Hossa a Michal Handzuš v drese úradujúceho víťaza Stanleyho pohára z Chicaga vo štvrtok nebodovali, na ich konto pribudli len mínusové body. Hossa k dvom mínuskám pridal štyri strely, Michal Handzuš si okrem jednej mínusky pripísal jeden strelecký pokus.

Víťazný gól Steena (20) v 101. minúte duelu 1. kola play-off St. Louis - Chicago, foto SITA/AP Víťazný gól Steena (20) v 101. minúte duelu 1. kola play-off St. Louis - Chicago

Predlžovať sa muselo aj v Denveri, kde domáce Colorado zásluhou Paula Stastneho vyrovnalo 14 sekúnd pred tretím klaskónom na 4:4, keď posledné už tri minúty pred koncom III. tretiny kouč Patrick Roy siahol k hre bez brankára. Ten istý hráč so slovenským pôvodom prevzal na svoje plecia zodpovednosť aj v 68. min a zabezpečil Avalanche prvý triumf.

Brankár Minnesoty  Ilja Bryzgalov smúti, Paul Stastný (Cololrado) jasá po víťaznom góle, foto SITA/APBrankár Minnesoty  Ilja Bryzgalov smúti, Paul Stastný jasá po víťaznom góle

Pred vlastnými fanúšikmi uspeli aj San Jose a New York Rangers. "Jazdci" zásluhou troch presných zásahov v treťom dejstve pokorili Philadelphiu 4:1, na všetkých góloch v poslednej časti sa podieľal B. Richards (víťazný gól a dve asistencie). San Jose začalo proti Los Angeles zostra a po prvej tretine viedlo 3:0, po druhej dokonca 5:0. Hosťom sa síce podarilo skorigovať na 3:5, no posledné slovo mal v záverečnej minúte B. Burns, ktorý spečatil na konečných 6:3 pre Sharks. Marián Gáborík odohral za hostí 19:37 min a pripísal si dve strely.

Výsledky piatkových zápasov 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na 4 víťazstvá):

Východná konferencia - štvrťfinále:
New York Rangers - Philadelphia 4:1 (1:1, 0:0, 3:0) - stav série: 1:0
Góly: 11. Zuccarello (Pouliot, M. Staal), 49. B. Richards (St. Louis, Rick Nash), 50. Stepan (B. Richards, St. Louis), 56. Hagelin (B. Richards, J. Fast) - 8. A. MacDonald (Hartnell)

Západná konferencia - štvrťfinále:
St. Louis - Chicago 4:3 po trojnásobnom predĺžení (2:3, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 5. Cracknell (Lapierre, Porter), 16. Tarasenko (Shattenkirk, B. Jackman), 59. Schwartz (D. Roy), 101. Steen (Ott, Backes) - 12. Oduya (Saad, Toews), 15. Seabrook (Versteeg, Leddy), 19. P. Kane (Toews, Seabrook)
Marián Hossa odohral 29:33 min a k dvom mínuskám si pripísal štyri strely, Michal Handzuš (obaja Chicago) absolvoval 25:55 min a okrem jednej mínusky mal jednu strelu

Colorado - Minnesota 5:4 po predĺžení (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 14. Landeskog (Stastny, McGinn), 35. R. O'Reilly (MacKinnon, Barrie), 48. McGinn (R. O'Reilly), 60. Stastny (E. Johnson, MacKinnon), 68. Stastny (MacKinnon, Barrie) - 16. Coyle (Parise, Scandella), 32. R. Suter (M. Koivu, Parise), 37. Haula (Brodin), 39. Brodziak (Cooke, Niederreiter)

San Jose - Los Angeles 6:3 (3:0, 2:0, 1:3) - stav série: 1:0
Góly: 4. J. Thornton (Pavelski, B. Burns), 20. Hertl (Sheppard, Wingels), 20. Marleau (Nieto, Sheppard), 33. Torres (M. Brown, Vlasic), 37. Vlasic (Hertl, Couture), 60. B. Burns - 43. Muzzin (Kopitar), 47. Vojnov, 54. T. Lewis (J. Carter, Regehr)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 19:37 min a pripísal si dve strely