Obranca Toronta Martin Marinčin na drese "áčkom"

Martin Marinčin (52) vo víťaznom zápase v Detroite odoberá puk Pulkkinenovi, foto SITA/AP Martin Marinčin (52),  foto SITA/AP

NEW YORK - Traja slovenskí hokejisti nastúpili vo štvrtkových prípravných stretnutiach pred začiatkom nového ročníka NHL, ale ani jeden z nich nebodoval. V súboji Winnipeg - Minnesota (4:1) sa predstavil v domácom drese útočník Marko Daňo, pri triumfe New Yorku Rangers nad New Jersey (3:1) bol útočník Marek Hrivík a obranca Martin Marinčin nechýbal v drese Toronta v zápase proti Buffalu. Tento zápas, ktorý sa hral v St. Catharines, museli rozhodnúť až samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešný Matt Moulson z Buffala. Podľa portálu denníka Toronto Sun Marinčin nastúpil s asistentským "áčkom" na hrudi. Tento zápas vyzval proti sebe bratov Nylanderovcov, synov bývalého úspešného švédskeho reprezentanta Michaela Nylandera. Za Toronto nastúpil 20-ročný William Nylander, ktorý už má za sebou 22 zápasov v NHL z uplynulej sezóny, v ktorých dosiahol 13 bodov. V tíme Buffala sa predstavil 18-ročný Alexander Nylander, ktorý zatiaľ čaká na svoju premiéru v najprestížnejšej hokejovej súťaži na svete.

Výsledky štvrtkových prípravných stretnutí pred začiatkom novej sezóny NHL:

Winnipeg - Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0) - Marko Daňo (Winnipeg) odohral 16:05 min, 2 strely, 2 "hity", 2 trestné minúty
New York Rangers - New Jersey 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) - Marek Hrivík (Rangers) odohral 14:59 min, -1 bod, 1 "hit", 1 blok, 2 trestné minúty
Columbus - Nashville 3:2 po predĺž. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Montreal - Ottawa 3:4 po predĺž. (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Tampa Bay - Florida 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Toronto - Buffalo 0:1 po sam. nájazdoch - Martin Marinčin (Toronto) hral