Seabrook dostal narodeninový dar - stop na tri zápasy

Obranca Chicago Blackhawks  Brent Seabrook, foto nhl.com

NEW YORK - Jeden z kľúčových mužov defenzívy hokejového Chicaga Brent Seabrook dostal nepríjemný dar k nedeľňajším 29. narodeninám. Vedenie zámorskej NHL ho suspendovalo v ten deň na tri zápasy za zákrok na centra St. Louis Davida Backesa v stretnutí prvého kola play-off.
Seabrook v zápase dostal trest na päť minút a do jeho konca. Backesa trafil lakťom do hlavy v blízkosti mantinelu za bránkou Chicaga. Kapitánovi Blues museli pomôcť z ľadu a už sa v zápase na ľade neobjavil. Počas následnej presilovky vyrovnal Vladimir Tarasenko 6,4 sekundy pred koncom tretej tretiny na 3:3 a poslal súboj do predĺženia, po ktorom sa z výhry tešili hráči St. Louis.
Pre Chicago je Seabrookova absencia veľkou ranou. Blackhawks prehrávajú v sérii 0:2, tretí duel je na programe v pondelok. Informácie zverejnil ligový web.