Chára skóroval vo víťaznom dueli proti Detroitu

NEW YORK  (SZĽH) - Hráči Philadelphie Flyers zvíťazili v nedeľňajšom druhom zápase 1. kola play-off Stanleyho pohára zámorskej hokejovej NHL na ľade New Yorku Rangers 4:2. Stav tejto série v rámci Východnej konferencie tým vyrovnali na 1:1. Zverenci Craiga Berubeho uspeli napriek tomu, že už v 9. min prehrávali o dva góly. Tretí duel série je na programe v utorok 22. apríla vo Philadelphii. V  ďalšom dueli tejto konferencie zvíťazili hokejisti Montrealu Canadiens na domácom ľade 3:2 nad Tampou Bay Lightnings, keď  sa ujali vedenia už v 11. sekunde.  Montreal vedie v sérii už 3:0. Richard Pánik v drese Tampy nebodoval, v domácej bránke dostal prednosť Price pred Budajom.

Radosť hráčov Bostonu Iginlu, Cháru a Lucica (17) po góle v dueli play-off s Detroitom, foto SITA/AP Radosť hráčov Bostonu Iginlu, Cháru a Lucica (17) po góle v dueli play-off s Detroitom

Boston aj vďaka gólu kapitána Zdena Cháru zdolal Detroit 4:1 a vyrovnal sériu na 1:1, Meszároš resp. Tatar s Jurčom v zápase nebodovali. Séria sa sťahuje do Detroitu.

1. kolo play-off Stanleyho pohára hokejovej NHL - nedeľa - výsledky:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Rangers - Philadelphia Flyers 2:4 (2:1, 0:2, 0:1) - stav série 1:1

Góly: 5. St. Louis (Stepan, Rick Nash), 9. Pouliot (Brassard, Zuccarello) - 15. Voráček (Hartnell, C. Giroux), 26. Akeson (B. Schenn, Lecavalier), 32. L. Schenn (A. Hall, M. Raffl), 60. Simmonds (Read)

Montreal Canadiens - Tampa Bay Lightnings 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) - stav série 3:0

Góly: 1. Bourque (Subban), 39. Gallagher (Subban, Eller), 46. Plekanec (Prust, Gallagher) – 29. Palát (Stamkos, Hedman), 52. Carle (Stamkos, Gudas)

Boston Bruins - Detroit Red Wings 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) - stav série 1:1

Gól: 8. Florek, 11. R. Smith (Eriksson, Bergeron), 39. Lucic (Iginla, Krug), 43. Chára (Iginla, Krug) – 34. Glendening (Helm, D. Miller)

Zdeno Chára odohral vyše 25 minút, ďalšie strávil na trestnej lavici, strelil gól,, Andrej Meszároš (obaja Boston)odohral 16:16 min., mal dva strelecké pokusy a skončil s jedným eden plusovým bodom, Tomáš Tatar strávil na ľade 14:48 min., inkasoval 4 tr. minúty, dva razy vystrelil, zaznamenal mínusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 13:25 min., mal štyri strelecké pokusy