NY Islanders bez Haláka prehrali v Montreale

Hráči Montrealu Desharnais (51) and Weise sa tešia so strelcom víťaznom gólu Galchenyukom (27), foto SITA/APHráči Montrealu Desharnais (51) and Weise sa tešia so strelcom víťazného gólu Galchenyukom (27), foto SITA/AP

MONTREAL - Iba Marián Gáborík sa spomedzi slovenských hokejistov predstavil v nedeľňajších zápasoch zámorskej NHL, ale do tabuľky produktivity sa nezapísal. Hráči Los Angeles prehrali na ľade Caroliny v Raleigh 3:4. O rozhodujúci zásah sa v 38. min sa postaral obranca Justin Faulk, ktorý sa stal dvojgólovým hrdinom tohto stretnutia. Gáborík v drese hosťujúcich Kings odohral 12:36 min, brankára domácich Hurricanes Cama Warda neúspešne ohrozil dvoma strelami.
Jaroslav Halák chýbal v bránke New York Islanders v Montreale a výsledkom bolo domáce víťazstvo 4:2. Hráči lídra súťaže nadviazali na svoj piatkový triumf v New Yorku (5:3), ale prišli o jedného zo svojich najproduktívnejších hráčov Brendana Gallaghera. Devätnásťbodový krídelník si zlomil dva prsty na ľavej ruke v snahe zblokovať jednu zo striel obrancu hostí Johnnyho Boychuka v druhej tretine. Už v pondelok ho čaká operácia. Montreal dostal do vedenia na 3:2 presilovkovým gólom Alex Galchenyuk tri a pol minúty pred koncom tretej tretiny. Na konečných 4:2 pre Canadiens upravil do prázdnej bránky Max Pacioretty svojím trojstým bodom v kariére. "Je skvelé, že máme v tíme hráčov, ktorí dokážu rozhodovať zápasy aj v neskorších fázach a vedia osvedčiť tzv. vraždiaci inštinkt. Každý z nás chce rozhodnúť takýto zápas, v nedeľu sa to podarilo Galchenyukovi," vyhlásil Pacioretty.

Nedeľňajšie sumáre NHL:

Carolina - Los Angeles 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Góly: 4. Pesce (B. Malone), 22. Skinner (Versteeg, Pesce), 25. Faulk (E. Lindholm, Versteeg), 38. Faulk (Hanifin, V. Rask) - 34. D. Brown (z tr. strieľania), 34. A. Kopitar, 50. A. Kopitar (Doughty, Muzzin)
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 12:36 min, pripísal si dve strely na bránku

Columbus - San Jose 3:5 (0:1, 2:0, 1:4)
Góly: 26. Johansen (Rychel, J. Anderson), 27. Jenner (W. Karlsson, Saad), 42. Atkinson (N. Foligno, Hartnell) - 17. Marleau (Donskoi, J. Ward), 47. Pavelski (Braun, Vlasic), 52. Burns (J. Ward, Marleau), 54. Dillon (Tierney), 59. Pavelski

Montreal - New York Islanders 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
Góly: 30. Desharnais (Weise, Subban), 35. Fleischmann, 57. Galchenyuk (Subban, Markov), 60. Pacioretty (Plekanec) - 19. Tavares (Okposo, Hamonic), 52. Lee (Bailey, Grabovskij)

Vancouver - New Jersey 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Góly: 48. H. Sedin (D. Sedin), 60. Vrbata (Horvat, Edler) - 22. Cammalleri (Palmieri, Zajac), 42. A. Greene (Cammalleri, Stempniak), 50. Henrique (Cammalleri, A. Larsson)