Boston zvíťazil v Dallase, Chára s asistenciou

Zdeno Chára s asistenciou na ľade Dallasu, foto nhl.comZdeno Chára s asistenciou na ľade Dallasu, foto nhl.com

DALLAS - Hokejisti Bostonu zvíťazili na ľade Dallasu 6:3 v úvodnom nedeľňajšom zápase severoamerickej NHL. Na triumfe Bruins sa bodovo podieľal aj slovenský kapitán mužstva Zdeno Chára, ktorý asistoval pri víťaznom presnom zásahu Patricea Bergerona z 36. minúty. Jeho krajan a spoluhráč Peter Cehlárik počas takmer 18 minút v akcii nebodoval.

Peter Cehlárik v akcii, foto nhl.com Peter Cehlárik v akcii, foto nhl.com

O víťazstve Calgary na ľade Caroliny 3:1 rozhodol dvoma gólmi a asistenciou útočník Johnny Gaudreau.

Nedeľa - sumáre:

Dallas - Boston 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Góly: 25. Klingberg (Hudler, Shore), 32. Hudler (Jamie Benn, Seguin), 53. Seguin (Sharp, Klingberg) - 6. Marchand (P. Bergeron, Pastrňák), 7. Krejčí (Krug, Backes), 35. Vatrano (K. Miller, Spooner), 36. P. Bergeron (Marchand, CHÁRA), 48. P. Bergeron (Marchand, Krug), 55. Spooner (Krug, Pastrňák)
Zdeno Chára 24:59 min, 0+1, +2 body, 1 strela, Peter Cehlárik (obaja Boston) 17:48 min, 3 zblokované strely

Carolina - Calgary 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Góly: 5. V. Rask (Skinner, Hanifin) - 27. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 35. J. Gaudreau, 52. J. Gaudreau (Monahan, Brodie)