Do finále MS 18 po predĺženiach postúpili Fínsko a USA

Američan Sean Dhooghe (24) strieľa postupový gól proti Švédom v popradskom semifinále MS 18, foto iihf.comAmeričan Sean Dhooghe (24) strieľa postupový gól proti Švédom v popradskom semifinále MS 18, foto iihf.com

POPRAD - Hokejisti USA a Fínska sa stretnú vo finále majstrovstiev sveta do 18 rokov, ktoré sa konajú v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Američania postúpili do boja o zlato v sobotňajšom večernom semifinále v Poprade, keď si poradili so Švédmi 4:3 po predĺžení. Mladí hokejisti USA viedli 1:0 aj 2:1, no potom Švédi dokázali streliť dva góly a otočili stav duelu. Na 3:3 vyrovnal v 48. min Quintin Hughes a v 10. min predĺženia poslal Sean Dhooghe amerických reprezentantov do finále. Hráči Fínska sa radovali z postupu v popoludňajšom stretnutí tiež v Poprade, keď zdolali rovesníkov z Ruska 2:1 po predĺžení. Obhajcovia prvenstva z amerického Grand Forks sa dostali do vedenia v 26. min po zásahu Jesseho Ylönena v presilovej hre. Rusko vyrovnalo v úvode tretej tretiny, presadil sa strelec víťazného gólu zo štvrťfinálového súboja proti Slovensku Kiril Slepec. O postupe Fínov do finále rozhodol v ôsmej minúte predĺženia Toni Utunen presnou strelou od modrej čiary.

Radosť fínskych mladíkov, obhajcovia titulu si zahrajú v nedeľu v Poprade finále. foto iihf.comRadosť fínskych mladíkov, obhajcovia titulu si zahrajú v nedeľu v Poprade finále. foto iihf.com

Majstrovstvá sveta 2017 hokejistov do 18 rokov - Poprad a Spišská Nová Ves (SR) - sobota:

SEMIFINÁLE

Fínsko - Rusko 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 26. Ylönen (Virtanen, Kotkaniemi), 68. Utunen (Anttalainen, Kupari) - 42. Slepec (Toropčenko)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: DiPietro (Švaj.), Nikolic (Rak.) - Hancock II (USA), Výleta (SR), 2936 divákov

USA - Švédsko 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 11. Pastujov (Dhooghe, Miller), 27. Gildon (Mismash, Hughes), 48. Hughes (Norris), 70. Dhooghe (Poehling) - 21. Olofsson (Bemström, Lundeström), 45. Zetterlund (Brannström, Liljegren), 47. Sylvegard (Johansson)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Heikkinen (Fín.), Kulev (Rus.) - Kupčus (Lot.), Ondráček (ČR), 2732 divákov