Aktuality

Slováci pripravili výnimočný šampionát, tvrdí delegát IIHF Frank González

Slávnostné otvorenie MS 18 pred duelom SR-Fínsko  v Poprade - zľava prezident podujatia, dlhoročný člen Rady IIHF Frank Gonzales,  prezident SZĽHf, Martin Kohút a primátor Popradu Jozef Švagerko, foto Ján SúkupDlhoročný člen Rady IIHF Frank Gonzales pri prejave,  vľavo prezident SZĽH, Martin Kohút, foto Ján Súkup

POPRAD - Nikdy predtým nebol o majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov taký záujem fanúšikov ako práve teraz na Slovensku. To sú slová člena Medzinárodnej hokejovej federácie Franka Gonzáleza, ktorý je delegátom IIHF na šampionáte v Poprade a Spišskej Novej Vsi. "Už som to vravel aj predtým, toto je výnimočný šampionát. Toľko fanúšikov sme ešte nemali. Teší nás aj veľký záujem v Severnej Amerike, kde majú ľudia možnosť vidieť prenosy prostredníctvom TSN," vravel González na krátkom brífingu s médiami v Poprade.

 

Na tribúnach v Poprade a Spišskej Novej Vsi vládne skvelá atmosféra, foto iihf.comNa tribúnach v Poprade a Spišskej Novej Vsi vládne skvelá atmosféra, foto iihf.com

V súvislosti s organizačnou stránkou majstrovstiev sveta sa tiež vyjadril pochvalne. "Na adresu organizátorov môžem povedať len veľké ďakujeme, počínajú si veľmi dobre. Jediný problém súvisel s počasím vo štvrtok ráno." Rodený Barcelončan González, ktorý je aj prezidentom Španielskej federácie pre zimné športy, sa pokúsil aj o porovnanie MS 2017 do 18 rokov s tými predchádzajúcimi po stránke hernej kvality. "Ťažko sa porovnáva kvalita tohto s predchádzajúcimi šampionátmi, lebo hráči v tejto kategórii sa rýchlo menia. Vo všeobecnosti platí, že mladí hokejisti sú rýchlejší, technicky zručnejší a brankári pozornejší. Celkovo kvalita z roka na rok stúpa aj v tejto vekovej kategórii."

González pred začiatkom vyraďovacej časti šampionátu skonštatoval, že svojho favorita nemôže mať. "Musím zostať neutrálny. Samozrejme, ak domáci tím vyhrá ešte nejaký zápas, bude to len dobré pre turnaj. Výraznejšie opäť stúpne počet fanúšikov a zápasy budú ešte viac nabité emóciami," dodal F. González.
 

20.04.2017 | Zdroj: SZĽH, SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri