Aktuality

Produktivite vládnu Fíni, Hrehorčák stále v najlepšej desiatke

Líder kanadského bodovania MS 18 Kristian Vesalainen v súboji s Michalom Ivanom, foto SITA-Rado MaťašLíder kanadského bodovania MS 18 Kristian Vesalainen v súboji s Michalom Ivanom, foto SITA-Rado Maťaš

POPRAD / SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Najproduktívnejším hráčom MS do 18 rokov v hokeji je po piatom hracom dni fínsky útočník Kristian Vesalainen, ktorý v troch zápasoch nazbieral tri góly a päť asistencií. Najlepší zo Slovákov Patrik Hrehorčák je na delenej desiatej priečke s troma gólmi a jednou gólovou prihrávkou, zároveň je spolu s ďalšími šiestimi hráčmi na tretej pozícii v poradí strelcov. Brankárskym štatistikám kraľuje slovenský gólman Jakub Kostelný, ktorý inkasoval za necelých 102 minút v bránke len jediný gól a má vysokú percentuálnu úspešnosť zákrokov, až 97,44 percent.

Kristianovi Vesalainenovi sa darilo už v úvodnom vystúpení proti slovenským reprezentantom, keď vsietil dva góly. Dve asistencie si pripísal v súboji so Švajčiarmi. Najväčší bodový prídel (1+3) získal v ostatnom dueli s Lotyšskom. Na druhom a treťom mieste v kanadskom bodovaní figurujú jeho spoluhráči z prvej formácie, stredný útočník Joni Ikonen a obranca Miro Heiskanen. Ikonen je spolu s Kanaďanom Stylianosom Mattheosom najlepším strelcom turnaja, obaja skórovali štyrikrát. Heiskanen má zase na konte najviac asistencií (6).

Patrik Hrehorčák dosiaľ bodoval vo všetkých zápasoch Slovenska. Proti Fínom dosiahol dva presné zásahy, gól strelil aj Kanade. V pondelkovom dueli s Lotyšmi má v oficiálnych štatistikách iba jednu asistenciu, na gól však prihrával aj Milošovi Romanovi a asistencie mal mať dve.

Na brankára Jakuba Kostelného si strelci Lotyšska neprišli, foto iihf.comNa brankára Jakuba Kostelného si strelci Lotyšska neprišli, foto iihf.com

Brankár Jakub Kostelný sa dostal medzi žŕdky až v druhej tretine súboja s Kanadou. Od "javorových listov" dostal jediný gól v predĺžení, okrem neho kryl 23 striel. Proti Lotyšsku dostal šancu znova, vychytal nulu a nepustil za seba žiaden z 15 pokusov súpera. Svoje vynikajúce čísla však musí potvrdiť aj v ďalších, už len náročnejších stretnutiach na MS 2017.

Individuálne štatistiky MS hráčov do 18 rokov po 5. hracom dni: 

Produktivita: 1. Kristian Vesalainen 8 bodov (3+5), 2. Joni Ikonen 7 (4+3), 3. Miro Heiskanen 6 (0+6) (všetci Fín.), 4. Ivan Čechovič, Andrej Svečnikov obaja 5 (3+2) (obaja Rus.), 6. Grant Mismash (USA), Aarne Talvitie (Fín.) obaja 5 (2+3), 8. Evan Barratt (USA) 5 (1+4), 9. Stylianos Mattheos 4 (4+0) (Kan.), 10. Maxwell Gildon (USA), PATRIK HREHORČÁK (SR), Jesse Ylonen (Fín.) všetci 4 (3+1).

Strelci: 1. Joni Ikonen, Stylianos Mattheos 4 góly, 3. Nando Eggenberger (Švaj.), Maxwell Gildon, PATRIK HREHORČÁK, Ivan Čechovič, Andrej Svečnikov, Kristian Vesalainen, Jesse Ylonen všetci 3 góly.

Úspešnosť zásahov brankárov: 1. JAKUB KOSTELNÝ (SR) 97,44 %, 2. Maxim Žukov (Rus.) 92,11 %, 3. Ian Scott (Kan.) 91,67 %,... 12. JURAJ SKLENÁR (SR) 80,49 %.
 

18.04.2017 | Zdroj: SZĽH, SITA, f
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri