Slováci na MS v Minsku na 9. mieste, v rebríčku IIHF na ôsmej priečke

Fotenie slovenského tímu počas MS v Minsku. Foto SITA/Ján Viazanička

MINSK - Slovenská hokejová reprezentácia skončila na 78. majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku na konečnom 9. mieste. Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka obsadili v základnej A-skupine piatu pozíciu a takisto ako piaty tím "béčka" Švajčiarsko nazbierali desať bodov, mali však tesne lepšie skóre (20:21 oproti 19:21) a minuloročných vicemajstrov sveta predstihli v konečnom hodnotení. Známe je aj poradie v druhej polovici štartového poľa - na 11. priečke skončili Lotyši, na 12. mieste Nóri, trinásti Dáni a na 14. pozícii Nemci. Taliansko obsadilo v konečnej klasifikácii 15. a Kazachstan 16. priečku - tieto dva výbery zostúpili do A-skupiny I. divízie MS.

Známe poradie na MS 2014:

9. Slovensko, 10. Švajčiarsko, 11. Lotyšsko, 12. Nórsko, 13. Dánsko, 14. Nemecko, 15. Taliansko, 16. Kazachstan

Slovenská hokejová reprezentácia bude aj po skončení 78. majstrovstiev sveta v bieloruskom Minsku na 8. mieste v globálnom rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Zverenci trénera Vladimíra Vůjtka si tak udržali pozíciu, ktorá im patrila po skončení februárových ZOH v Soči. Výber SR získal v Minsku za konečné 9. miesto do hodnotenia 960 bodov a spolu ich má na svojom konte 3445. Na siedme Švajčiarsko má manko 25 bodov. V rebríčku sú za Slovenskom len dvaja štvrťfinalisti MS 2014, no domáce Bielorusko či mužstvo Francúzska ani v prípade zisku zlata nemôžu Slovákov predstihnúť.

Šancu na prvé miesto po šampionáte v Minsku má spolu päť reprezentácií - Švédsko, Kanada, Fínsko, Rusko a USA.