Aktuality

Mladé Slovenky uspeli v prvom zápase vo Francúzsku

Slovenské reprezentantky, ilustračné foto js

PRALOGNAN - Mladé slovenské hokejistky do 18 rokov uspeli vo svojom prvom prípravnom súboji vo francúzskom Pralognane, keď domáce rovesníčky zdolali tesne 3:2. Francúzky sa v úvodnej časti ujali vedenia, no slovenské hráčky v II. tretine otočili nepriaznivý stav na 2:1 a v treťom dejstve zvýšili na 3:1. V závere už dovolili súperkám iba skorigovať. Po jednom góle slovenského družstva zaznamenali Patrícia Gorecká, Kristína Obercianová a Barbora Latečková.
Odveta je na programe v piatok o 19.00 h, keď nastúpia mladé Slovenky opäť v Pralognane rovnako proti francúzskej osemnástke. Tretí zápas odohrajú súperky v sobotu o 17:00 h

Výsledok - štvrtok:
Francúzsko "18" - Slovensko "18" 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly SR "18":
Obercianová, Latečková, Gorecká

Ján Valúch (tréner SR "18"): "Vo štvrtok sme odohrali kvalitný zápas. V úvodnej časti sme mali prevahu, ale po individuálnej chybe sme inkasovali. Navrch sme mali aj v druhej tretine a podarilo sa nám dať dva góly. Som rád, že sme dnes uspeli aj v početnej výhode. V záverečnej časti bolo veľa vylúčení, hra bola rozkúskovaná. Dievčatám sa podarilo pridať tretí gól a náskok sme už potom udržali."

Nominácia SR 18 ženy na VT v Bratislave a medzištátne zápasy vo Francúzsku (23. – 30. 09. 2012)

Hráčky SR 18: Patrícia Gorecká, Kristína Obercianová, Zuzana Štefaniaková (HK Poprad),  Soňa Hullová, Barbora Latečková, Miriam Mikesková (HC Topoľčany),   Lenka Čurmová, Martina Maskaľová (HK Mládež Michalovce/ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Natália Paľová, Andrea Fortunová (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov/HC 46 Bardejov), Soňa Fedoročková (HC 46 Bardejov), Michaela Giertlová (ŽHK ISKRA B. Bystrica/HK ’95 Považská Bystrica), Viktória Vanerková (HC SLOVAN Bratislava – mládež), Andrea Kollová (HC Košice), Nina Gegáňová (MHK Martin), Gabriela Žitňanská (ŠHK 37 Piešťany), Lívia Mišková (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Iveta Klimášová (HK Spišská Nová Ves/ HC Spišská Nová Ves), Denisa Lalíková (HK Púchov/HC Topoľčany), Petronela Novotná (HK Trnava), Nina Branická (ŽHKm Zvolen), Radka Trebulová (HKm Zvolen)

Realizačný tím: Zuzana Zetková (manažérka), Ján Valúch (tréner), Gabriela Sabolová (asistentka  trénera), MUDr. Ján Maják (lekár), Vladimír Nemček (masér).

 

27.09.2012 | Zdroj: SITA+SZĽH
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri