Na Memoriáli Ivana Hlinku 2014 prehra SR 18 aj so Švajčiarmi

Momentka zo súboja slovenských a švajčiarskych mladíkov, foto Jakub Homoľa

PIEŠŤANY/BŘECLAV - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v rámci medzinárodného podujatia Memoriál Ivana Hlinku, keď v utorok nestačili na rovesníkov zo Švajčiarska a podľahli im 1:3. Jediný gól slovenského výberu dosiahol v tretej tretine Peter Valent, ktorý však iba "kozmeticky" upravil skóre na konečný výsledok. Zverenci Antona Bartánusa ukončia svoje účinkovanie v piešťanskej B-skupine v stredu 13. augusta o 17.30 h duelom s Kanaďanmi. V Břeclavi hrajú Česko, Rusko, USA a Fínsko.

Výsledky utorkových stretnutí na Memoriáli Ivana Hlinku 2014 reprezentácií hokejistov do 18 rokov:

B-skupina (Piešťany):
Slovensko - Švajčiarsko 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Góly: 44. Valent (Struška, Trudman) - 19. Schmid (Haberstich), 26. Roberts (Marchon, Impose), 29. Karrer (Diem, Riat). Vylúčenia 8:2, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, strely 25:20. Rozhodovali: J. Konc, D. Konc – M. Orolin, Kacej, 267 divákov

Slovensko: Húska (Cibulka) – Grman, Vadovič, Hatala, Roman Zeleňák, Kolesár, Nemec, Šefčík – Horváth, Valent, Bondra – Pätoprstý, Sádecký, Lešťan – Žiak, Hecl, Andrisík – Struška, Oško, Trudman. Švajčiarsko: Guggisberg (Van Pottelberghe) – Burren, Karrer, Pinana, Moor, Weber, Frick, Auriemma, Fischer – Riat, Diem, Holdener – Impose, Marchon, Roberts – Haberstich, Thürkauf, Schmid – Miranda, Hollenstein, Lanz.

Anton Bartánus (tréner SR 18): "Môže nás vyslovene mrzieť úvodná tretina. Vytvorili sme si v nej tlak, boli sme strelecky aktívnejší, vypracovali sa aj šance, no žiaľ nepodarilo sa nám streliť gól. Naopak inkasovali sme v oslabení v 19. min. po dvoch vylúčeniach za sebou. Zlomová bola prvá polovica druhej tretiny, keď sme dva razy inkasovali, na 0:3 opäť v oslabení, Zbytočné vylúčenia z väčšiny ôsmich nás stáli potrebné sily. Nemôžem chlapcom vyčítať, že by nebojovali, ale vo viacerých fázach stretnutia si to žiadalo od nich viac agresivity, ktorá by viedla k vytvoreniu potrebného väčšieho tlaku.  Aj preto z našej strelecke aktivity v záverečnej tretine rezultoval iba jediný ´kozmetický´ gól. Škoda, pretože ak by naši zverenci dokázali udržať herný štandard z lepších fáz zápasu po celých šesťdesiat minút mohli by sme sa baviťo zápase  v inom duchu. V stredu nastúpime proti najväčšiemu favoritovi Memoriálu Ivana Hlinku mladíkom z Kanady a chceme odohrať tento duel čo najdôstojnejšie."

Kanada - Švédsko 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Góly: 27. Konecny (Barzal, Sompel), 35. Crouse (N. Roy, Merkley), 44. Stephens (Soy), 53. Stephens (Musil, Soy), 57. Harkins (t.s.) – 37. Magnusson (Younan)
Vylúčenia 5:4, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, strely 41:26. Rozhodovali: Jonák, Novák – Stanzel, Šefčík, 212 divákov