Aktuality

Majster sveta Toews má 25, dvakrát vyhral ZOH i Stanleyho pohár

SOČI - Má iba 25 rokov, ale v zbierke už také plné priehrštie úspechov, že hokejisti zvučnejších mien sa ani len zlomku z toho nedočkali celý život. Jonathan Toews bol jedným zo strojcov zlatej jazdy na zimných olympijských hrách v ruskom Soči, kde Kanaďania obhájili vancouverské prvenstvo spred štyroch rokov.

 

Jonathan Toews s kanadskou zástavou, foto SITA/AP

Center a kapitán Chicaga bol pri oboch úspechoch, medzitým stihol dvakrát zdvihnúť nad hlavu Stanleyho pohár určený víťazovi NHL.
"Nezáleží na tom, aké sú vaše úlohy v tíme, či väčšie alebo menšie - je úžasný pocit a poriadna dávka zábavy byť jeho súčasťou. Sledovať nás bolo pastvou pre oči; ako sme spolupracovali, ako sme zdolávali súperov. Mali sme tím prešpikovaný zručnými hokejistami. Bolo skvelé vidieť, ako sa skĺbil talent a schopnosti, ako sa všetci dokázali podriadiť a boli pripravení plniť tie najmenšie maličkosti. Vedeli sme, že takto povedie cesta k víťazstvu na turnaji," komentoval úspešné sočské vystúpenia rodák z Winnipegu, ktorý je aj seniorský (2007) a dvojnásobný juniorský majster sveta (2006, 2007). Je členom Triple Gold Clubu s triumfom v NHL, na ZOH a aj MS.
Stĺpčekár NHL Adrian Dater na Toewsovu adresu poznamenal: "Zlato má protónové číslo 79, možno by sa však malo zmeniť na 19. Alebo 16, to je číslo, ktoré Jonathan Toews nosieva, keď práve nedvíha nad hlavu strieborný Stanleyho pohár so Chicagom Blackhawks." Trojka draftu 2006 nosí v klube devätnástku, v kanadskej reprezentácii šestnástku. V NHL odohral 468 zápasov v základnej časti, nastrieľal v nich 186 gólov a pridal 241 asistencií (427 bodov). V play-off nastúpil na 75 duelov (20+44).

Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri