Kazachstan a Maďarsko do elitnej kategórie MS

Na ľade v poľskom Krakove si Maďari v priamom súboji s Poliakmi vybojovali postup medzi elitu MS, foto iihf.comNa ľade v poľskom Krakove si Maďari v priamom súboji s Poliakmi vybojovali postup medzi elitu MS, foto iihf.com

KRAKOV - Hokejisti Maďarska si zahrajú na majstrovstvách sveta 2016 v Rusku. Miestenky na budúcoročný šampionát si zabezpečili výhrou 2:1 v Krakove pred 14-tisíc divákmi nad domácim Poľskom. Maďarsko a Poľsko bojovali o postup v poslednom stretnutí turnaja A-skupiny I. divízie, domáci potrebovali získať tri body. V Tauron Arene bola vynikajúca kulisa, v hľadisku hnalo Maďarov vyše 3000 ich fanúšikov. O osude zápasu sa rozhodlo v tretej tretine. Maďari sa zásluhou Jánosa Hariho dostali v 42. min do vedenia, v 57. min pri poľskej hre vabank bez brankára vyrovnal Mateusz Bryk. Poliaci pokračovali v power-play, ale v čase 59:54 min rozhodol o maďarskom víťazstve Bence Szirányi. Maďarsko hralo medzi elitou naposledy v roku 2009 vo švajčiarskom Klotene. Víťazom krakovského turnaja sa stal Kazachstan, ktorý sa do elitnej kategórie vráti po ročnej prestávke.
Z A-skupiny do tretej úrovne seniorských majstrovstiev sveta zostúpila Ukrajina, ktorá v Krakove získala v piatich dueloch iba jeden bod. Zachrániť sa mohla v prípade sobotňajšieho trojbodového triumfu nad Japoncami, no duel nezvládla a prehrala 1:3.

Výsledky sobotňajších duelov na turnaji A-skupiny I. divízie MS v poľskom Krakove:
Japonsko - Ukrajina 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Taliansko - Kazachstan 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Maďarsko - Poľsko 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)