Aktuality

Kroták odohrá aj 28. sezónu a potom skončí

Popradská hokejová ikona kanonier Arne Kroták, foto SITAPopradská hokejová ikona Arne Kroták odohrá v drese kamzíkov ešte jednu sezónu, foto SITA

POPRAD - Arne Kroták to ešte jeden rok potiahne v popradskom drese s číslom 13 v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži. Štyridsaťpäťročný útočník a vedenie HK Poprad sa dohodli na zmluve. Bude to jeho dvadsiata ôsma sezóna na hokejovej scéne, prvýkrát sa ešte v československej najvyššej súťaži objavil v košickom drese v ročníku 1990/1991. Väčšinu kariéru strávil uznávaný krídelník v Poprade. "Už počas minulej sezóny po novom roku som si povedal, že potiahnem ešte jednu sezónu. A bude to tá posledná," prezradil Arne Kroták na webe hkpoprad.sk po podpise zmluvy. Krotákovi patrí v historických štatistikách slovenskej najvyššej súťaže niekoľko prvenstiev spájajúcich sa s "naj..." prívlastkami. Na svojom konte má najviac ligových štartov, strelil najviac gólov a získal aj najviac kanadských bodov. Zároveň je najstarším hráčom Tipsport ligy. "Moji rovesníci už skončili a asi prichádza už aj ten môj čas. Takže sa veľmi teším, že som ešte jeden rok dostal možnosť a príležitosť pôsobiť v Poprade,“ poznamenal Kroták. V uplynulej sezóne odohral v základnej časti Tipsport ligy 51 zápasov s bilanciou 14 gólov a 21 asistencií, v štyroch zápasoch play-off raz asistoval.

S Krotákovým rozhodnutím sa spájajú aj tradičné povinnosti počas letnej prípravy, svoju kondíciu si musí udržiavať. "V tejto chvíli sa chcem veľmi dobre pripraviť na sezónu. Teším sa na nový ročník a na posledný rozlúčkový zápas.Keď budem hrať, tak tie moje čísla sa budú určite zvyšovať. Ja to tak ale neberiem, prekonal som už mnoho rekordov, teraz by som si však prial kolektívny úspech,“ dodal Kroták.

12.06.2017 | Zdroj: SITA, pj
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri