KHL v utorok: dráma v Petrohrade pre Kazaň

Pavel Daciuk, kapitán hokejovej reprezentácie Ruska na MS 2016, foto fhr.ruPavel Daciuk, kapitán reprezentácie Ruska i SKAPetrohrad, foto fhr.ru

MOSKVA - Svedkami drámy boli diváci v utorkovom zápase  KHL  medzi SKA Petrohrad a Ak Bars Kazaň. Domáci viedli 1:0, ale pri päťminútovom vylúčení Ketova za faul kolenom inkasovali štyri góly! V 43. min. viedli hostia už 5:1, potom sa však začala veľká stíhačka domácich. Vyvrcholila päť sekúnd pred záverom riadneho času vyrovnávajúcim gólom kapitána Daciuka po milimetrovej prihrávke Kovaľčuka, pre ktorého to bola tretia asistencia! Vyše 11 tisíc divákov v predĺžení gól nevidelo, v samostatných nájazdoch boli úspešnejší hostia. Rovnaký scenár  mal aj duel v Čerepovci, kde hostitelia zlikvidovali v druhej tretine dvojgólové manko z úvodnej časti, ale  napokon prehrali po nájazdoch.

Výsledky utorkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Jugra Chanty-Mansijsk - Salavat Julajev Ufa 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
Góly: 23. a 31. P. Medvedev - 30. Arzamascev, 50. I. Grigorenko, 51. Kuľaš

Severstaľ Čerepovec - Lada Togliatti 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 28. a 37. Kagarlickij, 36. Mons - 4. a 12. Belousov, 27. Bumagin, rozhodujúci sam. nájazd Belousov

CSKA Moskva - Neftechimik Nižnekamsk 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 37. a 40. Holloway, 30. Blažijevskij, 45. D. Denisov - 57. Polygalov

SKA Petrohrad - Ak Bars Kazaň 5:6 po sam. nájazdoch (1:4, 2:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Šipačov, 28. Širokov, 36. Gusev, 55. a 60. Daciuk - 7. Sekáč, 9. Tokranov, 9. Andrej Popov, 11. Tkačov, 23. Lazarev, rozhodujúci sam. nájazd Lukojanov