KHL v utorok: Čajkovského gól a asistencia

Brandon BochenskiBochenski vzal Jokeritu bod

MOSKVA - Hokejisti Jekaterinburgu prehrali na ľade Dinama Minsk 4:5 po predĺžení v utorňajšom stretnutí KHL. V drese hostí sa v 25. min gólom a o 18 sekúnd neskôr aj asistenciou prezentoval slovenský obranca Michal Čajkovský. Jokerit Helsinki doma prehral s Astanou 3:4 po predĺžení a figuruje na ôsmom mieste tabuľky Západnej konferencie znamenajúcom účasť v play-off, pred deviatym Slovanom Bratislava má náskok jeden bod a zápas k dobru.

Súhrn výsledkov utorkových zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Admiral Vladivostok - Medveščak Záhreb 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 9. a 23. Sabolič, 31. a 37. Makarenko - 22. Lessio

Dinamo Minsk - Avtomobilist Jekaterinburg 5:4 po predĺžení (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
Góly: 7. Lisovec, 17. Ellison, 31. Palushaj, 38. Graborenko, 61. Gragnani - 10. A. Garejev, 25. ČAJKOVSKÝ, 25. A. Michnov (ČAJKOVSKÝ), 59. Torčeňuk

Jokerit Helsinki - Barys Astana 3:4 po predĺžení (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Góly: 3. B. O'Neill, 13. P. Regin, 34. M. Niemi - 15. D. Boyd, 42. Dawes, 56. Kučin, 63. Bochenski

Dinamo Riga - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 44. Jerofejevs, rozhodujúci sam. nájazd Toluzakov - 55. J. Ivanov

Amur Chabarovsk - HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 50. Li (Vladislav Ušenin, Kamalov) - 7. Taffe (Sersen, Cheechoo), 43. Vopelka (Rosandič, Švarný)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bukin, Olenin - Nesterov, Černyšov (všetci Rus.), 7000 divákov
Chabarovsk: Metsola - Gorochov, Kondratiev, Kolář, Kamalov, Aťušov, Malevič - Byvaľcev, Litovčenko, Zohorna - Kussela, Ramstedt, Kapustin - Vladislav Ušenin, Viačeslav Ušenin, Li - Rudenkov, Krysanov, J. Nazarov
Slovan: Brust - Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič - Michal Hlinka, Taffe, Cheechoo - Musatov, Jeglič, Chipchura - Skalický, Lušňák, A. Šťastný - Vopelka, J. Šiška, S. Petráš