Tretia výhra Medveščaku po sebe

Medveščak Záhreb

MOSKVA - Vo všetkých štyroch  pondelňajších stretnutiach Kontinentálnej hokejovej ligy sa tešili z víťazstva hosťujúce tímy. Domáci získali jediný bod po tom, keď hokejisti Slovana Bratislava zvíťazilina ľade Jugry Chanty-Mansijsk 4:3 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Petriho Matikainena pritom prehrávali na konci druhej tretiny 1:3. Za tohto stavu ešte v 38. min znížil slovinský útočník Žiga Jeglič a zápas poslal do predĺženia Vladimír Mihálik gólom zo 47. min. V nadstavenom čase gól nepadol a v prvej sérii nájazdov rozhodol o dvoch bodoch pre "belasých" Ladislav Nagy. Spomenutý útočník, ktorý je najlepším hráčom Slovana v tejto sezóne, mal prsty vo všetkých troch góloch svojho tímu: v 6. min otvoril skóre a neskôr pridal dve asistencie.
V úspešnom ťažení pokračuje Medveščak Záhreb, ktorý si pripísal tretie víťazstvo v sérii, keď uspel na ľade Traktora Čeľabinsk (4:2). Chorvátske mužstvo predtým vyhralo vonku s Jugrou Chanty-Mansijsk (2:1 po predĺžení) a doma nad Slovanom Bratislava (1:0). Po dvoch tesných prehrách sa dočkal plného bodového zisku aj Dinamo Minsk vedený slovenským koučom Ľubomírom Pokovičom. Jeho zverenci uspeli v pondelok na ľade Lady Togliatti. Základ víťazstva 3:1 položili v prvej tretine, ktorú vyhrali 2:0.

Výsledky pondelkových duelov Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Jugra Chanty-Mansijsk - Slovan Bratislava 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 7. Maxwell (Kašpar), 10. Pepeľajev (Sergejev, Magogin), 37. N. Gusev (Larsen, Čibisov) - 6. L. Nagy (Jeglič, Starosta), 38. Jeglič (L. Nagy), 47. V. Mihálik (L. Nagy), rozhodujúci sam. nájazd L. Nagy
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Beľajev, Gamalej - Streľcov, Tarasov (všetci Rus.)

Neftechimik Nižnekamsk - Atlant Mytišči 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 21. Chochrjakov, 25. Stapleton - 16. Rukavišnikov, 24. Černov, 60. Engqvist

Traktor Čeľabinsk - Medveščak Záhreb 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 35. Čistov, 53. Penkovskij - 24. Anderson, 25. Leino, 28. Trotter, 48. St. Pierre

Lada Togliatti - Dinamo Minsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 60. Barancev - 2. Kulakov, 10. Cheechoo, 46. Linglet