KHL v stredu - úvod play-off: v Omsku gól v 106. minúte

Avangard Omsk

MOSKVA - Čínsky účastník hokejovej KHL Červená hviezda Kchun-lun aj so Slovákmi Tomášom Marcinkom a Martinom Bakošom v zostave prehral v stredu v Magnitogorsku s miestnym Metallurgom 2:4 v úvodnom zápase štvrťfinálového 1. kola play-off Východnej konferencie. Až v 106. min sa zrodilo rozhodnutie v súboji Avangard Omsk - Admiral Vladivostok. V treťom 20-minútovom predĺžení rozjasal domácich fanúšikov gólom na 2:1 Alexander Kučeriavenko. V čase 59:59 h dal Ak Bars Kazaň gól na 2:1 Salavatu Julajev Ufa. Na svojom ľade zaváhal iba Traktor Čeľabinsk, prehral s Barysom Astana 2:5.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2016/2017:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA - štvrťfinále - prvé zápasy (hrá sa na štyri víťazstvá):

Metallurg Magnitogorsk - Červená hviezda Kchun-lun 4:2 (1:0, 3:0, 0:2) - stav série 1:0
Góly: 8. a 22. Filippi, 22. Kosov, 30. Antipin - 43. a 50. Mäntylä

Traktor Čeľabinsk - Barys Astana 2:5 (0:3, 0:2, 2:0) - stav série 0:1
Góly: 44. Kravcov, 56. J. Petrov - 1. Puškariov, 7. Dawes, 10. Boyd, 22. Šinnimin, 33. Markelov

Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 2:1 po trojnásobnom predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 1:0) - stav série 1:0
Góly: 10. Ahnelöv, 106. Kučeriavenko - 28. Kazakov

Ak Bars Kazaň - Salavat Julajev Ufa 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 15. Sekáč, 60. Ohtamaa - 19. Kaprizov