Víťazné ťaženie Slovana nezastavil v Moskve ani Spartak

Po skvelej individuálnej akcii pripravil Musatov štvrtý gól na hokejku Chipchuru, foto SITA-Marek MrvišIgor Musatov ozdobil svoj výkon v Moskve dvoma gólmi, foto SITA

MOSKVA - Hráči HC Slovan Bratislava zvíťazili v Moskve nad hokejistami domáceho Spartaka presvedčivo 3:0 v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL). "Belasí" z ostatných ôsmich zápasov vyhrali sedem, uspeli v piatom dueli za sebou. V nedeľu bratislavský klub ukončil desaťzápasovú domácu šnúru, z ktorej vyťažil 23 bodov z 30 možných. Dobrú formu potvrdil následne aj v ruskej metropole. Spartak Moskva naopak ťahá neúspešnú šnúru siedmich prehier v rade, predchádzajúcich šesť bolo na ľade súpera. Zverenci trénera Miloša Říhu sa v utorňajšom zápase mohli spoľahnúť na kanadského brankára Barryho Brusta, ktorý si udržal čisté konto. Strelecky sa v drese Slovana dvoma gólmi zaskvel ruský útočník Igor Musatov, ktorý skóroval v 7. a 22. min. "Poistku" pridal v 38. min český obranca Tomáš Kundrátek z presilovej hry a stanovil konečný rezultát.Slovan má po 51 stretnutiach v KHL 2016/2017 na svojom konte 72 bodov (skóre 121:140) a na postupové priečky do play-off má aktuálne odstup troch bodov. Najbližšie sa "belasí" predstavia vo štvrtok 19. januára (o 17.00 na Sport 2) na ľade tímu Neftechimik NIžnekamsk.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - utorok:

Spartak Moskva - Slovan Bratislava 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Svenssona v bráne domácich ako prvý vyskúšal Patrik Lušňák, ktorý si dobre spracoval prihrávku na modrej čiare, no jeho bekhend vytesnil brankár Spartaku vedľa brány. Slovanisti sa dočkali v siedmej minúte, keď dobrú prácu od Žiga Jegliča a jeho skvelú prihrávku pred prázdnu bránu zúžitkoval Igor Musatov – 0:1.  Dve nebezpečné strely z medzikružia poslal na Brusta najproduktívnejší hokejista domácich Gilroy, kanadský brankár obe s prehľadom zneškodnil.

Slovanisti zaskočili Spartak hneď v úvode druhej tretiny, strelu od Nicka Plastina dorazil za Svenssona pohotovo Igor Musatov. V 28. minúte zblokoval strelu Jegliča na ochrannú sieť jeden z domácich bekov. V rozpätí dvoch minút sa zapotil aj Barry Brust, jeho pozornosť skúšal najskôr Stoa a po ňom aj Leščenko. Belasí sa tešili z gólu aj dve minúty pred koncom druhej tretiny, v presilovke presne namieril Tomáš Kundrátek.

Tretia časť hry sa niesla v snahe domácich o prvý gól, no obrana belasých ich do čistej šance pred Barryho Brusta nepúšťala. Spartak nevyužil ani možnosť priblížiť sa Slovanu v presilovej hre. Hokejisti Slovana si tak pripísali už piatu výhru v rade a na ôsme miesto zabezpečujúce playoff už strácajú len tri body.

Obranca Kundrátek v akcii, foto hcslovanĎalekonosná strela Tomáša Kundrátka dala definitívnu podobu výsledku, foto SITA

Góly: 7. Musatov (Plastino, Jeglič), 22. Musatov (Plastino, Chipchura), 38. Kundrátek (Cheechoo)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Buturlin (Rus.), Jeřábek (ČR) - Golovľov, Lazarev (obaja Rus.), 7284 divákov

Spartak: Svensson - Provoľnev, M. Gilroy, Sergienko, Bondarev, Kirillov, Dyblenko - Leščenko, Stoa, Radil - Glazačev, Stapleton, I. Mirnov - Šmeľov, Potapov, Tolpeko - Pavľukov, V. Bobrov, Li - Kliauzov
Slovan: Brust - Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič - M. Sukeľ, Taffe, Cheechoo - Musatov, Jeglič, Chipchura - Skalický, Lušňák, A. Šťastný - Michal Hlinka, J. Šiška, S. Petráš

Ďalšie utorňajšie zápasy:

Traktor Čeľabinsk - Avtomobilist Jekarinburg 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 65. Čistov

Medveščak Záhreb - Jugra Chanty-Mansijsk 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 4. a 15. Colby Genoway, 31. Voronin, 46. Smejkal - 59. Valentenko

Barry Brust bol aj proti Spartaku Moskva oporou, foto SITABarry Brust bol aj proti Spartaku Moskva oporou, zneškodnil všetkých 23 pokusov domácich,  foto SITA