Slovan nedal v Helsinkách ani gól a podľahol Jokeritu 0:4

Zo súboja Jokerit - Slovan na ľade v Helsinkách, foto hcslovanZo súboja Jokerit - Slovan na ľade v Helsinkách, foto hcslovan

HELSINKI - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom stretnutí Kontinentálnej ligy (KHL) na ľade Jokeritu Helsinki 0:4Slovan z 52 stretnutí v sezóne 2014/2015 vyťažil iba 59 bodov a zostáva na poslednom 14. mieste Západnej konferencie. Za poslednou postupovou priečkou do play-off zaostávajú zverenci Petriho Matikainena o 11 bodov. Tretí duel sedemzápasovej série na ľade súperov zohrajú belasí v nedeľu o 16.00 s Dinamom Riga.

JOKERIT HELSINKI - SLOVAN 4:0

"Belasí" nezachytili úvod duelu, keď už v 2. min inkasovali z hokejky Jereho Sallinena. V prvej tretine sa málo hralo v rovnovážnom počte, pomer vylúčených v tejto časti hry bol 4:3, ani jeden tím však nevyužil presilovku. Takisto začiatok druhej tretiny bratislavskému klubu nevyšiel, v 23. min pred brankárom Johanom Backlundom nikým nekrytý Petteri Wirtanen pohodlne zvýšil na 2:0. Snahy Slovana v záverečnej časti hry spraviť niečo s vývojom dostávali každú chvíľu vážne trhliny, keďže na trestnej lavici od 41. do 51. min za menšie previnenia postupne sedeli Tomáš Starosta, Andrej Šťastný a Ján Brejčák. Jokerit potom v zostávajúcom čase udrel ešte dvakrát: najprv v čase 51:14 min najlepší strelec KHL Steve Moses v početnej výhode zvýšil na 3:0, o 81 s neskôr sa druhýkrát v stretnutí presadil Jere Sallinen.

Petri Matikainen (tréner Slovana): "V úvode zápasu sme dostali gól po jednoduchej chybe, pri avizovanom vylúčení. Následne sme mali tri presilové hry, ktorými sme sa mohli vrátiť do zápasu, no nevytvorili sme si gólové šance.  V druhej tretine sme spravili niekoľko malých chýb, súper jednu z nich využil. Bojovali sme a hrali tvrdo celý zápas, snažili sa s výsledkom niečo spraviť. Negatívom je veľa faulov a teda darovaných presilových hier pre domácich, ktorí jednu z nich aj využili."

Kontinentálna hokejová liga - piatok:
Jokerit Helsinki - Slovan Bratislava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Góly: 2. Sallinen (Mäki, Aaltonen), 23. Wirtanen (Aaltonen, Ohtamaa), 52. Moses (Lajunen, Omark), 53. Sallinen (Aaltonen)
Presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Gašilov, Olenin - Misiur, Raming (všetci Rus.), 12 472 divákov

Jokerit: H. Karlsson - Väänänen, Gunderson, Todd, Jaakola, Lajunen, Ohtamaa - Hagman, N. Kapanen, Huhtala - Wirtanen, Aaltonen, Sallinen - Moses, Koukal, Omark - Mäki, Ben-Amor, Pöyst
Slovan: Backlund - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, Mihálik - L. Hudáček, Murley, L. Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - Kudrna, Surový, Ölvecký - P. White, A. Štastný, Lunter