Slovan prepásol v Rige šancu na bodový zisk

Tlak na bránu Rigy vyniesol Slovanu len dva góly, foto hcslovan

RIGA - Hokejisti Slovana Bratislava nenadviazali v KHL na štvrtkové víťazstvo na ľade Jokeritu Helsinki 3:1 a v sobotu prehrali v Rige s miestnym Dinamom tesne 2:3. Slovanu Bratislava patrí v tabuľke Západnej konferencie 12. miesto so ziskom 46 bodov. Na ôsme miesto, ktoré zaručí účasť v play-off, má výrazné 14-bodové manko. Dinamo Riga zostal na poslednej 14. priečke, na svojom konte má 34 bodov. Od 20. decembra absolvujú "belasí" desaťzápasovú šnúru duelov na domácom ľade, začnú proti Salavatu Julajev Ufa.

Kontinentálna hokejová liga - sobota - výsledok:

Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Gólový účet stretnutia otvoril v 18. min domáci Roberts Lipsbergs, keď jeho puk z bekhendu tečoval do vlastnej siete Marek Ďaloga. V druhej časti hry ani jeden z tímov neskóroval, no v úvode tretej dvadsaťminútovky nevyužil veľkú možnosť na vyrovnanie Ivan Švarný. Po prihrávke spoza bránky zostal medzi kruhmi osamotený, ale netrafil priestor troch žrdí. O necelých päť minút Rižania zvýšili na 2:0 - pokus Tima Sestita vyrazil Justin Pogge len pred seba, čo využil Mikelis Redlihs. Ešte v rovnakej minúte vykresal pre Slovan iskierku nádeje v presilovke Jonathan Cheechoo, ale presne o 30 sekúnd na to domácich opäť poslal do dvojgólového vedenia Gints Meija. Slovan od 59. min skúsil power-play a už o niekoľko sekúnd zdramatizoval duel hosťujúci Jeff Taffe. Záverečný tlak Bratislavčania však už nedokázali pretaviť na vyrovnávajúci gól a tesne prehrali.

Góly: 18. R. Lipsbergs, 51. M. Redlihs (Shugg, Tim Sestito), 52. Meija (Darziňš) - 51. Cheechoo (Taffe, Kundrátek), 59. Taffe (Jeglič)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasiliev, Ščeňov - Gordenko, Tomilov (všetci Rus.), 1184 divákov

Riga: Kalniňš - Freibergs, Galviňš, Jerofejev, J. Redlihs, Cibulskis, Mullen - Meija, Bičevskis, Darziňš - Skvorcovs, Ščastlivyj, Kulda - Shugg, M. Redlihs, Tim Sestito - Saulietis, Pavlov, R. Lipsbergs
Slovan: Pogge - Kundrátek, Sersen, Švarný, Plastino, Bačík, M. Rosandič, Luža, Marek Ďaloga - Cheechoo, Taffe, T. Kopecký - Jeglič, Chipchura, Lušňák - Michal Hlinka, Halama, S. Petráš - Pätoprstý, J. Šiška, Vopelka

Hlas po zápase (zdroj: hcslovan.sk):
Miloš Říha (tréner Slovana Bratislava): "Prvú tretinu sme prespali, domáci boli nabudení a dohrávali nás. Celkom sme to ustáli, bolo to len jediný o gól. V druhej tretine sme prevzali iniciatívu, boli tam šance, no žiaľ bez gólov. V tretej tretine sa hral vyrovnaný hokej, my sme góly nedali, naopak, naše chyby súper hneď potrestal. Nepoložili sme sa. Prvá päťka predviedla v posledných minútach dobrý hokej, zamkla súpera, mala tlak a ďalšie šance. Škoda, že to tam nepadlo, za záver sme si bodík určite zaslúžili."