Salák s dištancom na päť duelov za napadnutie rozhodcov

Brankár Alexander Salák, foto hcmotor.cz

NOVOSIBIRSK - Športovo-disciplinárna komisia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) udelila brankárovi Alexandrovi Salákovi z tímu Sibir Novosibirsk dištanc na päť stretnutí za napadnutie rozhodcov. Český gólman sa previnil po skončení pondelkového štvrtého duelu play-off semifinále Východnej konferencie KHL doma proti Metallurgu Magnitogorsk. Dvadsaťdeväťročný gólman v predĺžení inkasoval z hokejky Sergeja Moziakina rozhodujúci presný zásah, no akcii podľa jeho názoru predchádzalo porušenie pravidla o striedaní zo strany súperov. So Salákom protestovali aj jeho spoluhráči. Metallurg triumfoval 4:3 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedie už 3:1 na zápasy. Piaty súboj je na programe v stredu v Magnitogorsku, Metallurg môže spečatiť prienik do konferenčného finále.
Vedenie klubu sa v utorok ráno obrátilo na vedenie súťaže a požadovalo anulovanie duelu. Proti pravidlám sa mal previniť český útočník hostí Tomáš Filippi, ktorý skončil na ľad a dotkol sa puku bez toho, aby niektorý z jeho spoluhráčov bol vo vymedzenom priestore na striedanie. Zaujímavosťou je, že sa medzičasom objavil záznam, podľa ktorého prvý gól domáceho mužstva z hokejky Olega Gubina padol takisto po previnení voči pravidlu o striedaní.