Magnitogorsk vyhral v Ufe, má dva postupové mečbaly

Alexander Siomin

UFA - Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk zvíťazili v utorkovom štvrtom zápase finále play-off Východnej konferencie KHL na ľade Salavatu Julajev Ufa 3:1 a majú dva postupové mečbaly. Magnitogorsk vedie v sérii hranej na štyri víťazstvá 3:1. Piaty zápas série sa uskutoční vo štvrtok 31. marca v Magnitogorsku, domácich v prípade postupu čaká vo finále CSKA Moskva.

Výsledok utorkového štvrtého stretnutia finále play-off Východnej konferencie KHL(hrá sa na štyri víťazstvá):
Salavat Julajev Ufa - Metallurg Magnitogorsk 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) - stav série 1:3

Úvodný gól duelu strelil v 6. min Antipin, potom diváci dlho gól nevideli, až 17 sekúnd po začiatku poslednej časti vyrovnal Grigorenko. O sedem minút však hostia už znova viedli po zásahu Siomina (na snímke) v presilovej hre a dôležité víťazstvo potvrdil gólom v poslednej minúte do prázdnej bránky Wolski.

Góly: 41. Grigorenko (Soin) - 6. Antipin (Moziakin, Ján Kovář), 48. Siomin (Lee, Tereščenko), 60. Wolski