CSKA Moskva víťazne aj v Petrohrade, vedie už 3:0

Roman Ľubimov (CSKA) rozhodol v 102. minúte, foto mtv.fiĽubimov a Radulov strojcami víťazstva CSKA v Petrohrad

PETROHRAD - Aj tretie finále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa skončilo triumfom hráčov CSKA Moskva. Hokejisti z hlavného mesta Ruska tentoraz zvíťazili na horúcom ľade SKA Petrohrad 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) a sú blízko postupu do finále bojov o Gagarinov pohár. Hostia viedli od 37. min gólom Romana Ľubimova, pre ktorého to bol už štvrtý presný zásah v tejto sérii. V 51. min zvýšil Denis Denisov na 2:0 pre klub s legendárnou moskovskou značkou. O minútu domáci znížili Maximom Čudinovom na 1:2, ale posledné gólové slovo mal v 59. min hviezdny útočník hostí Alexandr Radulov.Vo finále Východnej konferencie KHL Kazaň vedie nad Novosibirskom 2:0 na zápasy. Semifinálové série KHL sa hrajú na štyri víťazstvá, mená finalistov budú známe najneskôr 7. resp. 8. apríla.

Finále play-off Západnej konferencie KHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

SKA Petrohrad - CSKA Moskva 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) - stav série 0:3
Góly: 52. Chudinov (Kovaľčuk, Belov) - 37. Ľubimov (Grigorenko, A, Radulov), 51. Denisov (Grigorenko, A. Radulov), 59. A. Radulov (Žarkov), 12 390 divákov