I. liga: tímu HK Orange 20 ušli body v Topoľčanoch v úplnom závere

Striedačka HK Orange 20, na nej tréner Ernest Bokroš a hráči Lukáš Hrušík, Juraj Šiška a Jakub Sukeľ, foto SITA - Tomáš Somr

BRATISLAVA (SZĽH) -  Hokejová reprezentačná "dvadsiatka", ktorá v rámci projektu HK Orange 20 pôsobí na dvoch frontoch - v Tipsport lige a I. lige, má za sebou v druhej najvyššej súťaži už päť duelov. Ku kontumačnému víťazstvu nad Humenným pridala  na ľade dve za sebou v Bardejove a  Michalovciach. Prvým premožiteľom boli Prešovčania  a druhým naposledy v nedeľu Topoľčany, keď zvíťazili 4:3. Zverencom trénera Ernesta Bokroša ušli body v úplnom závere ako piesok medzi prstami. Mladíci viedli ešte v 57. minúte 3:1...

I. hokejová liga - základná časť - 4. kolo - nedeľa:

HC Topoľčany - HK Orange 20 4:3 ( 0:1, 1:2, 3:0 )

Dopisovateľ Ján Čačko, HC Topoľčany

Obe družstvá začali stretnutie v rýchlom tempe a obaja brankári si držali čisté konto. Hostia mali  prvého vylúčeného už 48. sekunde stretnutia,  ale domáci túto výhodu nevyužili na strelenie gólu. V 4. min. znovu hrali hostia v oslabení za technický priestupok (veľa hráčov na ľade), domáci ani túto presilovú hru nezužitkovali na strelenie vedúceho gólu. Od 5.  min. mali domáci k dispozícii minútovú presilovku 5 ku 3,  no brankár hosti Škorvánek bol pre nich veľkou prekážkou.  Na rozdiel od domácich hráči hostí  využili hneď prvú presilovú hru, keď Surový prihral Tatarovi a ten poslal puk na Moravčíka, ktorý zasunul puk za chrbát  brankára Hala.  Aj druhá tretina sa hrala v rýchlom tempe, viac streleckého šťastia mali hostia: v 37.  minúte po akcii celého útoku M. Sukeľ -  Michalčin zakončoval Hrušik a získal mladým reprezentantom opäť vedenie, o ktoré prišli krátko predtým po inkasovanin góle v dvojnásobnom oslabení z hokejky domáceho obrancu Bystričana. Hostia si vedenie upevnili 38. min. gólom  Sádeckého na 3:1. V tretej tretine padali góly až na samom konci - v čase 56:09 znížili domáci Káčerom na 2:3 a vyrovnali 55 sekúnd pred treťou sirénou. Brankár domácich vykorčuľoval  z brány a po štyroch sekundách pobytu šiesteho hráča kapitán Bystričan vyrovnal. Tento moment Topoľčancov nabudil, zatlačili hosti do obrany a po tlaku z akcie po osi Šedivý - Káčer sa  v čase 59:45 stal hrdinom okamihu Nemček.

Góly: 35. Bystričan ( Nemček, Kluka ) 57. Káčer ( Šedivý, Kovalík ) 60. Bystričan ( Perniš, Šedivý ) 60. Nemček ( Káčer, Šedivý ) - 17. Moravčík ( Tatár, Surový ) 37. Hrušík (Michalčin, M. Sukeľ ) 38. Sádecký ( Briestenský, Holešinský )

Vylúčení: 6:7 na 2 min. a M. Sukeľ ( HK Orange 20 ) na 10 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, strely 41:32. Rozhodovali: Krist - Beniač, Krajčík, 210 divákov

HC Topoľčany: Halo, Halgaš - Bystričan, Palovič, Hain, Perniš, Petrek, Pavlíček, Ondruška, Nociar - Kluka, Nemček, Szalay - Káčer, Šedivý, Záborský - Kovalík, Hudec, Tvrdík - Stanislav, Klačanský, Ondruš

HK Orange 20: Škorvánek - Ivanič, Koch, Michalčin, Jendroľ, Košecký, Moravčík, Kuzmin, Meliško - Milý, Sukeľ, Hrušík - Briestenský, Holešinský, Oško - Tatár, Surový, Galis - Klenko, Sadecký, Novák