Slovenky podľahli Japonkám, medzi elitu juniorky nepôjdu

Japonky sa kvalifikovali cez Češky do elitnej kategórie, foto iihf.comJaponky sa s predstihom kvalifikovali do elitnej kategórie, foto iihf.com

MIŠKOVEC - Slovenská hokejová reprezentácia dievčat do 18 rokov neuspela na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v maďarskom Miškovci vo svojom štvrtom vystúpení, keď vo štvrtok popoludní podľahla rovesníčkam z Japonska 1:4.

logo MS divízie I hráčok do 18 rokov v Miškolci

Mladé Slovenky síce v predchádzajúcich troch dueloch zvíťazili, no i tak už prišli o šancu na postup medzi elitu. Zverenkyne trénera Tomáša Pšenku vo štvrtok síce skorigovali v II. tretine na 1:2 zásluhou gólu Maskaľovej, ale v záverečnej časti inkasovali ešte dvakrát. Svoje účinkovanie na turnaji uzavrú v sobotu 16. januára o 12.30 h proti Nemkám.

Majstrovstvá sveta hokejistiek do 18 rokov - I. divízia - Miškovec (Maď.) - štvrtok:
Slovensko - Japonsko 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Tomáš Pšenka (tréner družstva SR 18 ženy):  "Jednoznačne musíme uznať kvality súperiek, nielenže využili dve presilovky, ale vlastne takmer po celý zápas diktovali tempo. V druhej polovici druhej tretiny sme znížili na rozdiel gólu a v samotnom závere tejto fázy sme mali šancu na vyrovnanie, no teraz je to už v rovine špekulácie, čo by to urobilo so stretnutím. Napriek všetkému spomínanému veľmi chválime naše dievčatá za enormnú bojovnosť a snahu, no dnes to na Japonky, vlani ešte aktérky v topkategórii svetového šampionátu, nestačilo. Na záverečný sobotňajší zápas s Nemeckom nastúpime akoby ešte išlo o postup. Vlani sme získali bronz, v Miškovci chceme vybojovať strieborné medaily!"

Góly: 36. Maskaľová (Trebulová) - 12. a 44. Šigová, 7. Jamašitová, 57. Konišiová
Vylúčené: 5:1 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ružičková (ČR) - Cadonauová (Švaj.), Geborová (Maď.)

Zostava SR: Štofanková - Zálešáková, I. Klimášová, Drábeková, T. Ištocyová, D. Vargová, Králiková, Kučerková - Maskaľová, Záborská, Trebulová - Korenková, Kollová, Košecká - L. Ištocyová, Suráková, Fáberová - Rumanová, Šulíková