Aktuality

HC Košice v ďalšej sezóne bez množstva doterajších opôr

HC Košice

KOŠICE 2. mája (SITA) - Vedenie slovenského hokejového vicemajstra majstra HC Košice v stredu zverejnilo pohyb v kádri v medzisezónnom období. Ako informuje oficiálna stránka klubu hckosice.sk, z tímu odchádza množstvo opôr.
"Rozhodli sme sa ukončiť spoluprácu s hráčmi, ktorí dosiahli za uplynulé obdobie v našom klube po športovej stránke osobné maximum, doplniť káder mladou generáciou. Chceme začať budovať nové mužstvo, ktoré bude košický fanúšik povzbudzovať minimálne tak, ako v predchádzajúcom období počas dlhej cesty zavŕšenej piatimi finálovými účasťami nášho mužstva za sebou a neopakovateľným zlatým hetrikom. Z uvedených dôvodov už nepočítame so službami Miroslava Zálešáka, Petra Bartoša, Stanislava Grona, Jána Homera a Lukáša Hvilu," cituje hckosice.sk prezidenta Vladimíra Jacka. Na odchode z Košíc sú aj Vladimír Dravecký, Michel Miklík a Ján Tabaček, ktorí podľa informácií klubu už dostali ponuku od Slovana Bratislava.
"Oceliari" predĺžili zmluvy s brankárom Alexandrom Hylákom, obrancami Michalom Šedom, Marekom Kolbom, Martinom Chovanom, Martinom Gajdošom, Milanom Takáčom a útočníkmi Gabrielom Spilarom, Marcelom Haščákom, Erikom Piatakom, Marcelom Balážom a Ondrejom Gmitterom.
Do prvého mužstva v Košiciach rátajú aj s oktetom juniorských majstrov SR - brankárom Dominikom Riečickým, obrancami Ľubomírom Buraľom, Miroslavom Macejkom a útočníkmi Igorom Halásom, Matúšom Chovanom, Oliverom Jokelom, Matejom Hinďošom a Marekom Nagyom.
S letnou prípravou na novú sezónu začnú v Košiciach v pondelok 14. mája. Do tohto termínu by mali byť známe mená nových posíl či nového hlavného trénera.

Doteraz známy káder HC Košice pre extraligovú sezónu 2012/2013 (zdroj: hckosice.sk):
Brankári: Alexandr Hylák, Dominik Riečický, Tomáš Halász
Obrancovia: Michal Šeda, Radek Deyl, Michal Novák, Marek Kolba, Martin Chovan, Martin Gajdoš, Milan Takáč, Miroslav Macejko, Peter Slimák, Ľubomír Buraľ
Útočníci: Gabriel Spilar, Richard Jenčík, Marcel Haščák, Dušan Pašek, Samuel Mlynarovič, Marcel Baláž, Ondrej Gmitter, Matúš Chovan, Erik Piatak, Oliver Jokel, Igor Halás, Marek Nagy, Matej Hinďoš

02.05.2012 | Zdroj: SITA
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri