Juniori Slovana so štvrtým titulom majstrov Slovenska

Juniori Slovana Bratislava s majstrovskou trofejou, v pozadí reprezentačný tréner Zdeno Cíger, ktorý odovzdal pohár i medaily, foto SITA/Marko ErdJuniori Slovana Bratislava s majstrovskou trofejou, v pozadí reprezentačný tréner Zdeno Cíger, ktorý odovzdal pohár i medaily, foto SITA/Marko Erd

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava získali majstrovský titul v kategórii juniorov. "Belasí" zvíťazili v stredajšom štvrtom zápase finále play-off juniorskej extraligy na domácom ľade pred 2307 divákmi nad hráčmi Dukly Trenčín 2:1 a celú sériu vyhrali 3:1. Základ víťazstva položili už v prvej tretine, v ktorej sa im podarilo dvakrát rozvlniť trenčiansku sieť.  Pre mlaď Slovana, vedenú trénerom Miroslavom  Mosnárom a jeho asistentom Jozefom Pethö, je to už štvrtý majstrovský titul, z tretieho sa tešili pred troma rokmi. Mladíci Dukly Trenčín s trénerom Branislavom Okuliarom mali naštartované na druhý majstrovský hetrik a  celkove na jedenásty titul.

Extraliga juniorov - play-off - finále - stredajší štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá):

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) - konečný výsledok série 3:1

Základ víťazstva položili Bratislavčnia už v prvej tretine, v ktorej sa im podarilo dvakrát rozvlniť trenčiansku sieť. V 13. minúte otvoril skóre vrtký Halama  počas presilovky. Ešte pred prvou prestávkou strelil rozhodujúci gól v oslabení Liška. Ozdobou boli výkony oboch brankárov Christiána .Pavlasa (Slovan) a Dávida Hrenáka (Dukla Trenčín).

Góly: 13. Halama (Danišovský, P. Galis), 18. Liška (Laššo) - 32. Zaremba (Berák, Halabrín)

Vylúčenia 11:10, navyše Galis (Slovan) 5+DKZ resp. D. Novák 5+DKZ, J. Švec 5+DKZ, presilovky 1:0, oslabenia 1:0, strely 28:28.  Rozhodovali: Baluška, Konc J. – Kacej, Stanzel,  2307 divákov

HC Slovan Bratislava: Pavlas – Bílik, Kuzmín, Bačik, Vidovič, Trnavský, Pribula, Hedera, Fereta – Galis, Halama, Danišovský – Liška, Laššo, Kratochvíla – Škoda, Kundrát, Krajč – Vitek, Šiška, Bednarič

Dukla Trenčín: Hrenák – Holenda, Themár, Trška, Šefčík, Forgách, Hrehuš, Danko, Rajnoha – Briestenský, Švec, Studenič – Pataky, Špankovič, Novák, Berák, Halabrín, Zaremba – Trudman, Longauer, Tužinský

O 3. miesto:
MsHKM Žilina - HC ´05 Banská Bystrica  4:1 (0:0, 2:0, 2:1) - stav série 2:2
Góly: Vybíral, 36. Pšurný,  52. Dolinajec, 54. P. Németh - 60. Andrisík
Rozhodujúci zápas o bronz je na programe v piatok 1. apríla o 12.30 v Banskej Bystrici